Domácí

Sportovkyni srazila dodávka. Jejího psa Jorise hledají lidé už dva týdny

Desítky dobrovolníků už druhý týden pátrají v Pardubicích po zraněném pejskovi, jehož majitelku spolu s ním srazila na přechodu dodávka. Mladá žena skončila s těžkým zraněním v nemocnici a traumatizovaného psa nikdo po nehodě nedokázal chytit.

Barbora Černohorská byla zdravá sportovkyně. Teď se pohybuje na vozíku a musí hodně odpočívat. Modřiny má po celém těle. "Mám frakturu lebky, zlomeniny, pohmožděný mozek a zatím ještě trochu krve mezi lebkou a mozkem. Mám velké bolesti," postěžovala si Barbora.

Dodávka srazila ji i jejího psa, křížence dobrmana s rotvajlerem, kterého měla na vodítku. "K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 28. července v ulici Teplého na přechodu pro chodce," uvedla mluvčí pardubické policie Dita Holečková.

Související obsah

​"Ostatní lidi mají děti a já mám Jorise. Pět let to byl můj nejlepší kamarád, bez něj by se mi nežilo dobře," řekla Barbora.

"Během dvou hodin se prvním pátrání sešlo více než padesát lidí," popsala vedoucí pátracího týmu Majka Schillerová. A neopomněli žádný zarostlý kout v okolí. Lidé prohledávali i kanalizační výpusti nebo opuštěné budovy. Jorise někdo zahlédl prý až u Srnojed, tedy asi pět kilometrů daleko od zmíněného přechodu. Tam ale stopa vychladla.

"V případě, že je zvíře zraněné nebo hladové, tak je lepší se obrátit na nějaký profesionální odchytový tým," poradil mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Barbora stále věří, že se její pes najde a oba budou zase pod jednou střechou. Dobrovolníci po městě vylepili stovky plakátů. Na nich se píše, že majitelé za nalezení psa nabízejí odměnu patnáct tisíc korun.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz