Zahraničí

Německý diplomat měl zavraždit svého manžela. Brazilská policie ho zatkla

Německý diplomat měl zavraždit svého manžela. Brazilská policie ho zatkla
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Brazilská policie zatkla v Riu de Janeiru německého diplomata Uweho Herberta Hahna. Podezřívá ho z toho, že zavraždil svého belgického manžela Waltera Biota. Toho měl předtím brutálně zmlátit.

Německý diplomat v pátek řekl policii, že jeho 52letý manžel byl opilý, dostal záchvat a upadl na hlavu. V sobotu jej ale policie zatkla, upozornil deník Folha de S. Paulo. Svého manžela měl totiž brutálně zmlátit a zavraždit. "Verze podezřelého, že oběť upadla, není kompatibilní se závěry forenzní zprávy," uvedla vyšetřovatelka Camila Lourencová. 

Uwe Herbert Hahn je zaměstnancem německého konzulátu v Riu de Janeiru. Se svým manželem žil v domě ve čtvrti Ipanema. Právě tam našla policie skvrny od krve. Pitva navíc potvrdila vícero poranění na těle Biota, informoval web G1.com. "Okolnosti úmrtí jsou jasné. Podle stop zranění v různých částech těla jsme si uvědomili, že došlo k násilné smrti," řekla Lourencová.

Související obsah

Manželé spolu žili přes 20 let. Německý konzulát celou událost zatím nekomentoval. Vzhledem k násilné povaze údajného zločinu diplomatovi nepomůže diplomatická imunita. 

Na Náchodsku měl v červnu syn zavraždit své rodiče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz