Domácí

Tragédie u nádrže Baška. Utonulého muže oživovali desítky minut, marně

Tragédie u nádrže Baška. Utonulého muže oživovali desítky minut, marně
Vodní záchranáři na přehradě Slapy Zdroj: TN LIVE

Rekreanti i záchranáři v neděli marně bojovali desítky minut o život muže (†89) jehož bezvládné tělo objevili na hladině vodní nádrže Baška na Frýdecko-Místecku. Ani více než půl hodiny trvající resuscitace nepomohla. Když muže lidé našli, už nedýchal a netlouklo ani jeho srdce.

Záchranáři v pondělí informovali o dalším úmrtí na koupališti. Ve vodní nádrži Baška nedaleko Frýdku-Místku o víkendu našli rekreanti bezvládné tělo staršího muže. Jak dlouho se ve vodě nacházel, není jasné. Když ho ale svědci po půl čtvrté odpoledne spatřili, okamžitě se seniorovi snažili pomoct.

Muž tou dobou nedýchal. I jeho srdce se zastavilo. "Devětaosmdesátiletý muž byl nalezen na hladině vodní nádrže Baška bez známek života. Kolemjdoucí jej vytáhli na břeh a zahájili základní resuscitaci," oznámil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

​​Na pomoc utonulému vyjel lékařský a také zdravotnický tým z frýdecké základny. "Týmy pokračovaly ve snaze o záchranu – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, podávaly léky s cílem obnovit krevní oběh. Ani po další půlhodině však nebylo jejich úsilí úspěšné a zasahující lékařka musela konstatovat smrt postiženého," zakončil Humpl.

Jde již o několikátý případ utonutí během letních prázdnin. Minulý týden se stalo koupání ve Vltavě osudným 54letému muži. "Muž si šel zaplavat a po několika metrech se ztratil pod hladinou. Když jsme ho našli, tak zdravotníci začali s resuscitací," řekl TN.cz policejní mluvčí Richard Hrdina. V druhé polovině předchozího měsíce pak skončilo tragicky koupání v hlineckém biotopu na Pardubicku pro 18letého hocha, na jezeře Chmelař na Litoměřicku se zase utopilo dítě.

O smutné události jsme vás informovali zde (22. 7. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz