OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Země živitelka od 25. srpna v Českých Budějovicích

Země živitelka od 25. srpna v Českých Budějovicích
Zdroj: Výstaviště České Budějovice

Nenechte si ujít agrosalon Země živitelka. Čeká na vás 6 dní netradičních zážitků pro celou rodinu.

Největší a nejnavštěvovanější zemědělská výstava začíná ve čtvrtek 25. srpna a končí v úterý 30. srpna 2022. Není to výstava pouze pro zemědělce a odborníky, na své si přijdou malí i velcí návštěvníci. Tradiční součástí Země živitelky je Dětský zemědělský svět. V něm se ti nejmenší stávají farmáři a mají spoustu práce. Musí usušit seno, postarat se o farmu, zorat pole, stát se na chvíli včelařem, vymlátit a semlít obilí, nebo soutěžit v řadě disciplín. Rodiče, aby se nenudili, můžou zatím posedět u dobrého vína, nebo se zapojit společně s dětmi.

Zdroj: Výstaviště České Budějovice

​Ti, kteří mají rádi zvířata, budou mít opravdu nabitý program. Ve čtvrtek, a to již podruhé, proběhne soutěžní klání ve stříhání ovcí na rychlost. Střihat budu jak muži, tak i ženy, ručně i strojkem, a na regulérnost soutěže dohlédne zahraniční rozhodčí. V pátek startuje na hlavním předvadišti Jihočeská beef show se šampionáty plemen skotu angus, limousine a dexter. Angus je opravdu obrovské zvíře, denně dokáže přibrat i více než 1,5 kilo a dospělý býk může vážit (díky svému vydatnému apetitu) až 1,3 tuny. Plemeno limousine vzniklo ve Francii v poměrně drsné klimatické oblasti. Býci můžou vážit až přes 1 tunu. Plemeno dexter je naopak nejmenší evropské plemeno skotu a jeho historie sahá až do doby kamenné. Do ČR byl první import uskutečněn v první polovině roku 2012 z Dánska do chovu Karla Rodena, který dextery dodnes chová, jeho zvířata budou na agrosalonu vystavena a on osobně jeden den na agrosalon přijede. Na hlavním předvadišti budou skot střídat teplokrevní koně, ovce a kozy. Na druhém předvadišti pak koně noričtí, kteří jsou určení pro práci v lese, a koně plemene shagya arab, už v 19. století využívaní pro důstojnický sbor rakousko - uherské armády.

Zdroj: Výstaviště České Budějovice

​Na Země živitelce má každý rok řada strojů a technologií svoji premiéru a je to tak i letos. Návštěvníci se můžou těšit na řadu novinek roku 2022, zejména strojů tzv. smart farming neboli precizního zemědělství, kdy stroje sledují pomocí moderních technologií vlastnosti jednotlivých částí pole. S použitím navigací, dronů, senzorů a dalších chytrých vychytávek tento přístup šetří nejen peníze, ale také životní prostředí.

Zdroj: Výstaviště České Budějovice

​Tradiční Pivovarská zahrada nabídne program pro všechny věkové kategorie - od slavnostního zahájení, koncerty populárních českých zpěváků, dechovky, až po oslavu Národních dožínek.

Zdroj: Výstaviště České Budějovice

​Země živitelka začíná každý den v 9 hodin. Vstupenky se dají koupit i online, a to se slevou i v průběhu agrosalonu. Přijeďte do Českých Budějovic! www.zemezivitelka.cz

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz