Domácí

Motorkář na D1 ujížděl policii. Nezvládl zatáčku a katapultoval se na trávník

Divokou stíhací jízdu mají za sebou policisté na jižní Moravě. Minulý týden na dálnici D1 u Ivanovic na Hané pronásledovali motorkáře, který jel rychlostí téměř 200 kilometrů v hodině. Nakonec havaroval.

Motorkář na sebe policisty sám upozornil tím, že umístil svoji registrační značku tak, aby nebyla čitelná. Hlídka se ho snažila zastavit a nejdřív to vypadalo, že motorkář bude spolupracovat. Po chvíli si ale strategii rozmyslel. Nechal policisty najet na odpočívadlo a sám přidal plyn.

Trochu se ale ve výkonu svého stroje přepočítal. Policisté ho během chvilky znovu dojeli a pokračovali v pronásledování téměř dvousetkilometrovou rychlostí. U prvního výjezdu motorkáře napadlo, že zkusí další nečekaný manévr, ale hrubě přecenil svoje schopnosti.

Související obsah

​V zatáčce vyjel ze silnice. Motorka ho vystřelila ze sedla a skončil na trávníku u dálnice. Řidič měl velké štěstí, že karambol přežil jen s oděrkami.

Policisté mu teď předložili dlouhý seznam paragrafů. Porušil maximální povolenou rychlost, neměl povinné ručení, řídil bez řidičského oprávnění, stroj neměl technickou způsobilost, přejížděl plnou čáru a nakonec způsobil nehodu. Čeká ho nejspíš vysoká pokuta a zákaz řízení.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz