Domácí

Odtahovky z celé střední Evropy se sjely do Vyškova. Dorazily nejrůznější speciály

Ve Vyškově se o víkendu konalo největší mezinárodní setkání vozidel odtahových služeb. Na tamním letišti bylo k vidění přes 200 speciálně upravených aut. Společně také utvořily rekordní kolonu.

Během víkendu se řidiči nemuseli bát, že jim někdo odtáhne auto. Odtahovky z celé střední Evropy totiž měly dostaveníčko ve Vyškově. Při spanilé jízdě jejich kolona měřila rekordní dva kilometry.

K vidění tu byly odtahové speciály všech druhů a velikostí. Od malého polského malucha přes různé dodávky, legendární americké tahače až po unikátní "československou bestii" z roku 1971. Říkají jí Drtikol, utáhne až sto tun. "Jedná se o Tatru 813, je to vojenský vyprošťovací speciál," vysvětlil majitel Drtikola Robert Oplt.

Související obsah

​Nakonec na místě bylo přes 200 odtahových vozidel. To je nejvíce v historii nejen České republiky, ale celé střední Evropy. "(Jsou) z ČR, Polska, Maďarska, Slovenska," vyjmenoval místopředseda Asociace silničních a odtahových služeb Aleš Kalík.

Ti nejrychlejší odtahováci dokážou nepojízdné auto naložit a odvézt za dvě minuty. "Super zábava. Doufám, že se sejdeme i příští rok," pochvaloval si akci třeba Luboš Kopecký z odtahové služby Slovensko.

Během noci pak vyškovské letiště svítilo na kilometry daleko a místní se asi moc nevyspali. Ještě si tu pak odtahováci na památku ze svých speciálů vytvořili letošní letopočet a příští rok se chtějí potkat znovu a ještě ve větším počtu.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz