Domácí

Při havárii zemřel motorkář. Projížděl místem, kde si lidé měří časy

V Železném Brodě na Jablonecku v úterý při dopravní nehodě zemřel motorkář. Stalo se to v místě, které motorkáři vyhledávají kvůli četným ostrým zatáčkám, kde si měří časy průjezdů, které pak zveřejňují a výkony si poměřují. Vše se přitom děje v běžném provozu.

Stalo se to v půl šesté večer. Motorkář na stroji Kawasaki Ninja vyjížděl z Železného Brodu na Harrachov, jeho cesta ale skončila asi 400 metrů za tamní čerpací stanicí v mírné pravotočivé zatáčce.

"Motocyklista pravděpodobně v zatáčce nezvládl řízení, dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat a havaroval," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Po nehodě 32letý muž nejevil známky života, přesto se ho záchranáři několik desítek minut pokoušeli oživit.

Související obsah

"Na místě byl i hradecký vrtulník. Ale bohužel resuscitace byla neúspěšná, lékaři ukončili oživování a bohužel museli konstatovat smrt," sdělil mluvčí záchranářů Michael Georgiev. "Okolnosti i nadále šetříme. K určení příčiny smrti motocyklisty byla nařízena soudní pitva," upozornila Sochorová.

V Libereckém kraji jsou dvě místa, která motorkáři vyhledávají pro jejich členitost a hlavně ostré zatáčky. Jedno je v Dubé na Českolipsku a druhé právě v Železném Brodu. Motorkáři si své jízdy natáčejí i měří a pak je umísťují na internet. Tím si porovnávají své výkony. Vše přitom probíhá za běžného provozu. Policie dělá v úsecích časté kontroly, kterými se snaží motorkáře od jejich nebezpečného závodění odradit.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz