Zahraničí

Výbuch v Indianě zabil nejméně tři lidi a poničil čtyřicítku domů

Výbuch v Indianě zabil nejméně tři lidi a poničil čtyřicítku domů
Výbuch srovnal dům se zemí, další desítky poškodil Zdroj: Fotografie poskytnutá starostou Evansville Lloydem Winneckem

Při výbuchu v domě na jihu amerického státu Indiana zahynuli ve středu tři lidé. Exploze srovnala dům se zemí, poničila jich dalších skoro čtyřicet. Příčinu zkoumají experti.

Detonace otřásla městem Evansville hodinu po poledni místního času (19 hodin našeho).

Dům, který explodoval, je srovnaný se zemí. Zahynuli v něm dva lidé, další člověk přišel o život v sousedním obydlí. Jeden zraněný skončil v nemocnici. Celkem výbuch zničil nebo poškodil 39 domů, nejméně 11 je neobyvatelných.

"Mohly by tam být další oběti, ještě jsme neukončili pátrání, do budov zatím není bezpečné vstupovat," řekl podle CNN šéf místních hasičů Mike Connelly.

Související obsah

​Trosky jsou podle něj rozmetány v okruhu asi třiceti metrů. Příčina výbuchu zatím není známa. Vyšetřování se ujali specialisté z federálního Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF).

Jednalo se o druhý výbuch domu v této oblasti v nedávné domě. Při výbuchu před pěti lety zemřeli dva lidé a tři další byli zraněni, informuje agentura AP.

Středeční výbuch také připomněl mohutnou exploziv roce 2012, která zničila nebo poškodila více než 80 domů v jižní části Indianapolisu a zabila dva lidi. Způsobil ho muž, který poškodil plynové potrubí ve snaze získat peníze z pojistky. Spolu s tehdejší přítelkyní a nevlastním bratrem byl odsouzen k dlouholetému vězení.

Podívejte se na záběry z dronu z místa tragédie:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz