Zahraničí

Lukáš (†21) s přáteli vyrazil stanovat do skal. Maturanta našli mrtvého

Lukáš (†21) s přáteli vyrazil stanovat do skal. Maturanta našli mrtvého
Ostrá skala v oblasti Vyšného Kubína Zdroj: se souhlasem tvnoviny.sk

Skupina přátel se minulý týden rozhodla stanovat ve skalách v oblasti Vyšného Kubína na Slovensku, dobrodružná výprava ale skončila tragédií. O život přišel 21letý maturant Lukáš, který se od kamarádů během výletu náhle odpojil. Zřejmě se zřítil ze skály.

Lukáš letos úspěšně odmaturoval na střední odborné škole obchodu a služeb. Toužil se stát psychologem a filozofem, nejprve si však chtěl ještě užít léta s přáteli. Společně se rozhodli podniknout výlet do skal nad Vyšným Kubínem, kde měli i stanovat. Domů už se však mladík z Párnice nevrátil. Zřítil se ze skály, jak informuje portál tvnoviny.sk.

Těsně před výletem se 21letý Lukáš setkal s kamarády ze základní školy v jednom z podniků v Dolném Kubíně. Do skal měla skupina dorazit už za tmy. Podle přátel se Lukáš od zbytku výpravy odpojil. Údajně mělo mezi mladíky dojít k hádce, to však rodina popřela.

Související obsah

​Po nadějném psychologovi však nezůstaly nikde ani památky, příbuzní proto zkontaktovali policii. Do hledání se zapojili také přátelé a dobrovolníci, kteří intenzivně prohledávali okolí skal. Večer se jim však podařilo najít pouze mladíkovo bezvládné tělo. Zemřel po pádu ze skály. "Ohledávající lékař s cílem zjistit přesnou příčinu smrti mladého muže nařídil provést pitvu," uvedla policejní mluvčí Gabriela Kremeňová.

Policie už v souvislosti s tragédií zahájila trestní stíhání kvůli podezření z trestného činu usmrcení.

S Lukášem se blízcí naposledy rozloučili tento týden v evangelickém kostele v Dolném Kubíně, informuje portál Nový Čas. Většina jeho kamarádů byla oblečena do světlých barev, jak si to údajně přála rodina. Ta se se ztrátou chlapce nedokáže smířit. Velmi těžko nese ztrátu Lukáše zejména nejen jeho máma Silvia, ale také sestra Alexandra. "Lukáš byl naše světlo a navždy mi bude chybět, byl to nejlepší bratr," pronesla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz