Domácí

V kontejneru na textil našli mrtvolu muže. Zřejmě v něm chtěl krást

V kontejneru na textil našli mrtvolu muže. Zřejmě v něm chtěl krást
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V kontejneru na textil v Havířově našli tělo muže. Na místo vyrazili policisté, hasiči i záchranáři, muž byl ale již mrtvý. Kriminalisté prověřují, co se mu stalo.

V havířovské Hálkově ulici byla nalezena mrtvola. Tělo mrtvého muže leželo v kontejneru na textil patřící humanitární organizaci ADRA. "Ráno se mě telefonicky ptali hasiči, zda je ten kontejner náš. Potvrdila jsem jim, že ano. Pak vypáčili zámek na kontejneru a vytáhli ven mrtvého muže," sdělila webu TN.cz vedoucí charitativních ADRA obchodů a ADRA sociálních šatníků Marcela Holková.

Podle Holkové se jednalo buď o zloděje, nebo o nešťastnou náhodu. Ke krádežím textilu z kontejneru tam totiž prý dochází téměř každý den. "Sama jsem jednou na vlastní oči viděla, jak lidé dovnitř spouští na laně malé děti, které uvnitř naberou textil, a pak je i s oblečením vytáhnou ven. Jiní tam zase přespávají. Byla to tedy jen otázka času, kdy tu dojde k tragédii," popsala Holková s tím, že jeden takový kontejner má hodnotu zhruba 25 tisíc korun.

Související obsah

​"Havířovští kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí osoby na veřejném prostranství. V tuto chvíli můžeme vyloučit cizí zavinění," informovala redakci TN.cz mluvčí policie Moravskoslezského kraje Eva Michalíková. Policisté také zjistili totožnost mrtvého – jedná se o 28letého muže, který je místním policistům dobře znám. "Dotyčný už měl záznam v rejstříku trestů," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz