Zahraničí

Střelec pálil v Jeruzalémě na autobus. Sedm zraněných včetně těhotné ženy

Střelec pálil v Jeruzalémě na autobus. Sedm zraněných včetně těhotné ženy
Zdroj: Profimedia (Ilustrační fotografie)

V neděli časně ráno zaútočil střelec na autobus v jeruzalémském Starém městě. Během útoku zranil sedm lidí, z toho dva těžce, informuje agentura AFP s odvoláním na izraelskou policii a zdravotníky.

"Policie byla informována o střelbě na autobus. Uzavřeli jsme místo činu a pátráme po podezřelém, který utekl," uvedla v prohlášení policie. Izraelská záchranná služba Magen David Adom (MDA) označila incident za "teroristický útok ve Starém městě".

Ke střelbě došlo na zastávce poblíž Západní zdi, která je považována za nejposvátnější místo, kde se Židé mohou modlit.

"Na místě jsme byli velmi rychle. Na ulici Ma'ale Hašalom jsme viděli osobní autobus stojící uprostřed silnice, kolemjdoucí nás zavolali k ošetření dvou mužů ve věku kolem 30 let, kteří byli v autobuse se střelnými zraněními," uvedli zdravotníci MDA.

Související obsah

​Dvě z obětí byly ve vážném stavu, včetně těhotné ženy s poraněním břicha a muže se střelným zraněním hlavy a krku, informovaly později izraelské nemocnice. Podezřelého útočníka už policie zadržela.

Řidič autobusu Daniel Kanievsky uvedl, že k útoku došlo poblíž hrobky krále Davida. "Jel jsem od Západní zdi. Autobus byl plný cestujících. Zastavil jsem na zastávce u Davidovy hrobky. V tu chvíli začala střelba. Dva lidi venku vidím padat, dva uvnitř krváceli. Všichni zpanikařili," řekl novinářům na místě činu.

Podle listu The Guardian byla střelba v Jeruzalémě reakcí na napjatý týden mezi Izraelem a Palestinci v Gaze a na Západním břehu Jordánu. Minulý víkend izraelská letadla provedla v pásmu Gazy ofenzívu zaměřenou na militantní skupinu Islámský džihád a odstartovala tak třídenní prudké přeshraniční boje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz