Zahraničí

Zemřela hvězda Beverly Hills 90210. Herečka už se neprobrala z kómatu

Zemřela hvězda Beverly Hills 90210. Herečka už se neprobrala z kómatu
Denise Dowseová Zdroj: Profimedia

Ve věku 64 let zemřela americká herečka Denise Dowseová, která se objevila v desítkách televizních seriálů. Nejvíce se proslavila díky Beverly Hills 90210, kde ztvárnila vedlejší roli ve více než 20 epizodách. Kromě seriálů ji diváci mohli zahlédnout i ve filmech, například v Requiem za sen nebo pokračování komedie Dr. Dolittle. Zemřela po vážné nemoci, kvůli které skončila v kómatu.

Úmrtí Denise Dowseové oznámila na instagramu herečky její sestra Tracey. "S velmi těžkým srdcem oznamuji, že moje sestra Denise odešla vstříc naší rodině ve věčném životě. Byla tou nejúžasnější sestrou, vynikající herečkou, mentorkou a režisérkou, mou nejlepší přítelkyní a posledním členem rodiny," napsala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Denise Dowse (@denisedowse)

Smrt 64leté herečky přišla týden poté, co Tracey Dowseová na facebooku informovala o vážném zdravotním stavu své sestry. "Prosím o podporu a modlitby pro mě a mou sestru, mou jedinou nejbližší rodinu. V současné době je v nemocnici v kómatu, které jí způsobila virulentní forma meningitidy (zánět mozkových blan, pozn. red.)," napsala začátkem srpna Tracey.

"Je to energická herečka, která by měla mít před sebou ještě mnoho let. Lékaři nevědí, kdy se z kómatu probere," prozradila tehdy sestra herečky. Naděje ale nakonec vyhasla.

​Denise Dowseová má za sebou bohatou kariéru, která sahá až do 80. let. Na televizních obrazovkách se ale začala častěji objevovat až v 90. letech, kdy také získala jednu ze svých nejslavnějších rolí. Ztvárnila zástupkyni ředitele, paní Yvonne Teasleyovou, v seriálu Beverly Hills 90210, kde si zahrála ve 23 epizodách.

​Větší prostor získala i v seriálech Nesvá a Ten, kdo tě chrání. Objevila se ale v mnoha dalších, většinou si zahrála malou roli v jedné či dvou epizodách. Diváci ji tak mohli vidět například v sitcomech Krok za krokem a Alf, kriminálkách Jake a Tlusťoch, Mentalista, Můj přítel Monk, Myšlenky zločince nebo Sběratelé kostí a dalších populárních seriálech, jako například Akta X, Gilmorova děvčata, Čarodějky, Buffy, přemožitelka upírů, Pohotovost, Chirurgové nebo Dr. House.

Související obsah

Zahrála si i ve více než 30 filmech, například Slídilové, Hvězdná pěchota, Pleasantville: Městečko zázraků, Requiem za sen, Dr. Dolittle 2, Hádej kdo? nebo Tísňová linka.

Na zesnulou herečku na sociálních sítích zavzpomínal i její kolega z Beverly Hills 90210 Ian Ziering, který v seriálu hrál Steva Sanderse. "Zpráva o úmrtí Denise Dowseové je srdcervoucí. Po letech spolupráce na Beverly Hill 90210 budu na scény s ní vždy vzpomínat s úctou k jejímu talentu. Některé z mých srdcových scén, které jsem při natáčení zažil, byly, když jsme se spolu mimo záběry smáli, jak její paní Teasleyová trestala mého Steva," napsal herec.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ian Ziering (@ianziering)

Nedávno zemřela také herečka a zpěvačka Olivia Newton-Johnová. Zazářila v legendární Pomádě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz