Naše Česko

Lidé se v zoologických zahradách neumí chovat. Ohrožují sebe i zvířata

Zoologické zahrady po celém Česku zažívají nečekaný nápor návštěvníků. Ne všichni se ale chovají tak, jak mají. V Jihlavě se skupinka mladíků bavila tím, že jeden vlezl do jezírka s kachnami a dalšími zvířaty. Vše si navíc natáčeli na telefon.

Jeden z mladíků druhého drží za nohy a hlavu mu máčí v jezírku, kde okolo plavou kachny a další zvířata. Třetí vše natáčí na mobil. Všichni se u toho náramně baví, proto si to po chvilce ještě jednou zopakují. To byl jen jeden z výstřelků trojice, která podle svědků byla pod vlivem alkoholu.

Tato zábava ale mohla zvířata vyděsit a ohrozit je. Podle ošetřovatelů nelze nikdy odhadnout, jak se zachová vystresované zvíře, pokud mu někdo naruší jeho klid ve výběhu.

"Lidé by se měli chovat podle návštěvního řádu a pravidel nějaké slušnosti," prohlásil ředitel jihlavské zoo Jan Vašák. "U některých zvířat mohou přijít k úrazu lidé, u některých zvířat mohou ublížit přímo zvířatům," dodal.

Související obsah

Přitom nejde o první případ, kdy návštěvníci jihlavské zoo svým chováním ohrožovali životy zvířat. Třeba v březnu 2017 tam tři chlapci ve věku pět, šest a osm let jen pro zábavu házeli kamením po plameňácích, pak na ptáky ještě vzali klacky. Jednoho ze samců umlátili a dalšího zranili. 

Rodiče chlapců poté museli zahradě zaplatit několik desítek tisíc za ubité zvíře. Jihlavská zahrada tehdy v souvislosti s tímto útokem musela přijmout u některých svých pavilónů přísnější opatření, aby zvířata nebyla tak blízko návštěvníkům.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz