Zahraničí

Otřesné jednání svědka tragédie: Místo pomoci vysílal nehodu živě. Řidič zemřel

Slovenští policisté upozornili na bezohledné chování svědka páteční nehody u Lučence, při které zemřel jeden z řidičů. Muž se na místě neštěstí ocitl ještě před příjezdem záchranných složek. Místo toho, aby se pokusil pomoci obětem nehody, vytáhl mobil a začal si následky střetu osobního automobilu s kamionem natáčet.

Místo pomoci vysílal nehodu na sociálních sítích. Na těžko pochopitelné chování svědka tragické dopravní nehody u Lučence upozornili policisté v pondělí. Pozastavovali se přitom nad tím, jak je možné, že mohou být pro někoho "lajky více než život".

"Několik z vás nám poslalo facebookové video, ve kterém muž hned po srážce natáčel 'živé video' přímo z místa nehody. Ze záznamu vyplývá, že na místě zatím nebyla policie ani záchranná služba. Místo toho, aby autor videa aktivně pomáhal obětem nehody a poskytoval první pomoc, jednoduše vytáhl mobil a začal vše natáčet," upozornili strážci zákona.

Související obsah

​Potvrdili, že záběry se týkaly páteční nehody, při níž vjel řidič osobního automobilu, který směřoval z Lučence na Rimavskou Sobotu, do protisměru a srazil se s plně naloženým kamionem. Náraz byl tak silný, že z automobilu vyletěl motor, uvedl portál tvnoviny.sk. Šofér na místě zemřel. 

"Proč jsou někteří řidiči schopni místo poskytnutí první pomoci zveřejňovat videa a fotografie z místa nehody, přestože to blízcí vidí na sociálních sítích? Fotit nebo natáčet místa nehod, nedej bože oběti nehod, to je opravdu mimo," uvedli k případu policisté.

Strážci zákona současně upozornili, že v některých zemích je natáčení a fotografování nehod zakázáno. "Nejen my, ale i naši zahraniční kolegové jsou z této podivné činnosti velmi úzkostliví," dodali strážci zákona.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz