Domácí

O příspěvek na děti se přihlásily desetitisíce rodin. Klientský portál nestíhal

Klientský portál Jenda, na kterém si mohou lidé zažádat o mimořádný příspěvek na dítě, se v průběhu prvního dne potýkal s problémy. I přes velký nápor se ale podařilo desetitisícům lidí skrze něj zažádat o peníze.

Od pondělí mohou rodiny s dětmi požádat o příspěvek 5 000 korun na dítě. Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo systém Jenda, v němž se mohou domácnosti s hrubým ročním příjmem do milionu korun přihlásit o podporu. Zažádat se dá také prostřednictvím vybraných Czech Pointů.

V první den provozu měl server ministerstva potíže. Lidé měli na klientském portálu především problémy s odezvou, a občas dokonce s vypadáváním aplikace. Ještě v pondělí večer se však podařilo obtíže s připojením vyřešit. Portál tak funguje normálně.

Související obsah

​Důvodem byl velký počet žadatelů. Navzdory počátečním problémům přijalo ministerstvo úspěšně dohromady 132 304 žádostí o příspěvek. Z toho drtivá většina byla on-line.

Skrze portál Jenda přišlo 117 242 přihlášek, zbylých 15 062 rodin požádalo přes Czech Point. Celkem ministerstvo po prvním dnu vyřizuje příspěvky pro 210 732 dětí, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz