Domácí

Meteorologové rozšířili výstrahu před vedry! Teploty překročí i 34 °C. MAPA

Meteorologové upravili ve středu výstrahu před extrémními vedry. Ty mohou v některých částech Česka ve čtvrtek odpoledne přesáhnout i 34 °C. Aktuálně platí i varování před požáry.

Výstraha před velmi vysokými teplotami platí od čtvrtečního poledne do 19:00 pro Prahu a část Středočeského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Teploty mohou odpoledne překročit i 34 °C. Pro lidi je to obrovská zátěž organismu a hrozí jim přehřátí i dehydratace. Měli by proto být na sebe velmi opatrní.

Související obsah

"Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Je nutné nenechávat děti nebo zvířata v autech zaparkovaných na přímém slunci. Věnujte zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům," radí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Vysoké teploty potrápí od středy do čtvrtka prakticky celé Česko. Do pátku platí navíc výstraha pro Jihomoravský a Zlínský kraj. V těchto oblastech mohou odpolední teploty vystoupit až nad 31 °C.

"Na stanici ČHMÚ v Jihlavě v Hruškových Dvorech sice máme krátkou měřící řadu, ale dnes jsme již překonali maximální teplotu pro 16. srpen z roku 2015, kdy bylo naměřeno 28,4 stupně Celsia. Dnes to bylo rovných 30 stupňů," okomentoval v úterý dobrovolný pozorovatel počasí pro ČHMÚ Petr Janoušek.

Podívejte se, které oblasti vedra potrápí:

Výstraha před požáry

V platnosti je až do odvolání výstraha před požáry. Nebezpečí je hlášeno zejména v Praze, Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Jihomoravském, Ústeckém kraji a v části Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Zlínského a Libereckého kraje. Více informací se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Výstraha před požáry Zdroj: ČHMÍ

Česko čekají velmi vysoké teploty. Hrozí zátěž organismu:

kh, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz