Domácí

Pes ženu pokousal tak, že skončila v nemocnici. Policie má důležitou stopu

Policie v Hradci Králové pátrá po muži, jehož pes na konci června kousl na nádraží ženu tak silně, že musela vyhledat lékaře. Kriminální policie teď získala důležitou stopu – kamerový záznam.

Mohlo by se jednat o majitele psa. Policie zveřejnila několik snímků, na nichž je vidět, jak jde zvíře mužům v nádražní hale u nohy. Před budovou to ale podle ženy už takhle nebylo.

Stalo se to 26. června okolo poledne a 75letá seniorka do protokolu vypověděla, že zvíře nebylo na vodítku. Z ničeho nic na ni pes prý skočil zezadu a kousl ji do stehna. Sice ucítila bolest, ale rozhodla se, že si ránu doma sama ošetří. Jenže její zdravotní stav se zhoršoval, a tak nakonec skončila v nemocnici. 

Související obsah

Incident ohlásila policii. Nutno dodat, že mladíci se hned na místě zajímali o zdravotní stav ženy, ale jelikož původně tvrdila, že se cítí v pořádku, nikdo nic neřešil. Teď ale policie potřebuje oba vyslechnout. Měli by se ozvat na linku 158. To samé by měli udělat i lidé, kteří dvojici z těchto snímků poznávají.

Za psa je vždy zodpovědný majitel, který by ho měl mít pod kontrolou. Pokud zvíře způsobí vážná zranění nebo smrt, hrozí chovateli trestní stíhání. Kriminalisté se ale zatím domnívají, že v tomhle případě by mohlo jít o přestupek. A tak by majiteli hrozila pokuta.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz