Domácí

Sanitka v Praze srazila chodce. Převážela miminko v inkubátoru

Sanitka v pražských Stodůlkách u nájezdu do ulice Bucharova srazila ve středu odpoledne chodce. Na místě za těžce zraněným musel přiletět vrtulník záchranky. Sanitka zrovna převážela miminko v inkubátoru.

"Dopravní nehoda sanitního vozu a chodce uzavřela Rozvadovskou spojku u nájezdu do ulice Bucharova," informovala ve středu policie na twitteru. Na místo musel přiletět vrtulník záchranné služby. Krátce po půl třetí odpoledne už policie provoz obnovila.

"Nejednalo se o naši sanitku, ale o vůz spolupracující soukromé společnosti," vysvětlila mluvčí záchranářů Jana Poštová. "Zraněný muž byl při vědomí, došlo ke zranění dolních končetin a hlavy," upřesnila.

Související obsah

V sanitce zrovna bylo miminko v inkubátoru. "Posádka vozu je v pořádku, pouze ji přeložili a odvezli na místo určení," poznamenala Poštová.

Lékařka, která na místo přiletěla vrtulníkem, pomáhala při ošetřování muže na místě. "Muže záchranáři převezli do nemocnice vozem po Rozvadovské spojce," sdělila Poštová. Vrtulníkem tedy do nemocnice zraněný muž neletěl, záchranáři totiž zhodnotili, že rychlejší to bude právě po spojce. "Policisté na místě zjišťují okolnosti dopravní nehody," informovala policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz