Domácí

Do střelby se mi připletl vlak, hájí se muž, který trefil projíždějící soupravu

Do střelby se mi připletl vlak, hájí se muž, který trefil projíždějící soupravu
Muž střílel po vlakové soupravě. Zdroj: Policie ČR

Prachatičtí policisté dopadli muže, který v sobotu večer střílel po vlakové soupravě ve Volarech. Podle nich v podnapilém stavu popadl vzduchovku a střílel na stožár v kolejišti. Zasáhl ale vlak, který mířil do depa.

Policie zadržela střelce, který o víkendu ve Volarech zasáhl pomalu jedoucí vlakovou soupravu. Ta právě mířila do depa a uvnitř byli tři lidé – dva strojvůdci a uklízečka. Ani jedna střela naštěstí nezpůsobila žádné zranění nikomu z nich, škoda na soupravě však dosahuje 100 tisíc korun.

"Zadržený muž se účastnil grilovačky poblíž kolejiště. Někdo z ostatních hostů tam přinesl vzduchovou pistoli a po značném alkoholovém opojení se pachatel rozhodl zbraň vyzkoušet. Vystřílel zhruba 10 zásobníků kovových kuliček na stožár mezi kolejemi, pět zásahů ale schytal projíždějící vlak," popsal redakci TN.cz mluvčí policistů Jihočeského kraje Jiří Matzner.

Související obsah

​Kuriózní je také vyjádření samotného střelce. "Něco málo jsem vypil a vystřílel jsem několik zásobníků na stožár v kolejišti. A pak se tam prostě připletl vlak. Překvapil mě," vysvětlil muž policistům. Jaké množství představuje spojení "něco málo alkoholu", upřesnil mluvčí Matzner. Podle jeho informací pachatel vypil osm piv odpoledne, osm piv večer, a mezi tím několik panáků slivovice.

Zhruba do dvou týdnů bude se zadrženým střelcem probíhat soud. Za výtržnost a poškození cizí věci mu hrozí až dva roky za mřížemi. "V okolí kolejiště, kam pachatel střílel, je však chodník. Pokud po něm v době střelby někdo šel a přihlásí se jako svědek na policii, čin bude překvalifikován na obecné ohrožení, za které by muže mohl čekat až osmiletý pobyt ve vězení," doplnil Matzner.

Vzduchová pistole, se kterou muž střílel na projíždějící vlak. Zdroj: Policie ČR

Policie v lednu 2021 obvinila seniora, který měl půl roku před tím postřelit svou družku vzduchovkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz