Zahraničí

Záhadná smrt zpěváka ze SuperStar: Našli ho mrtvého v bytě

Záhadná smrt zpěváka ze SuperStar: Našli ho mrtvého v bytě
Darius Campbell Danesh Zdroj: Profimedia

Ve věku 41 let zemřel minulý týden skotský zpěvák Darius Campbell Danesh, který se proslavil v britské talentové soutěži Pop Idol, u nás známé jako SuperStar. Tělo umělce našli v jeho minnesotském bytě. Proč zemřel, ale není jasné.

Darius Campbell Danesh se před dvěma desetiletími proslavil v talentových show. V roce 2002 se dokonce umístil na třetím místě v soutěži Pop Idol, kterou mohou Češi znát pod názvem SuperStar.

Daneshova sláva s koncem televizní show nevyhasla. Nedlouho poté začal vydávat své první velké hity jako například Coulourblind. Několikrát se dostal na nejvyšší příčky britských hitparád. Brzy se stal i hvězdou několika muzikálů jako Chicago nebo Guys and Dolls, informuje BBC.

Příčina smrti není známa, rodina ale uvedla, že zpěvák byl nalezen ve svém americkém bytě. "S velkým zármutkem oznamujeme, že zemřel Darius Campbell Danesh," uvedli příbuzní v prohlášení. "Darius byl 11. srpna nalezen bez známek života v posteli ve svém pokoji v Rochesteru v Minnesotě. Odpoledne ho místní soudní lékař prohlásil za mrtvého," dodali zpěvákovi blízcí.

Související obsah

​Místní policejní oddělení uvedlo, že žádné podezřelé okolnosti, které by vedly ke smrti muže, neobjevilo. "Příčina náhlé smrti není v tuto chvíli známa, lékařská vyšetření pokračují," upozornila rodina. "Žádáme, abyste laskavě respektovali naše soukromí v této době, kdy se vyrovnáváme s tragickou ztrátou našeho syna a bratra," dodali příbuzní.

Poctu vzdali nadanému umělci fanoušci i celebrity, a to včetně hudebního producenta Simona Cowella, který byl porotcem Pop Idolu. "Poprvé jsem Dariuse viděl v televizi před více než 20 lety a poznal jsem ho opravdu dobře. Byl charismatický, zábavný a prostě skvělý člověk, se kterým se dalo být. Odchod někoho tak mladého je absolutní tragédie a mé srdce patří jeho rodině a přátelům," prohlásil Cowell, který Daneshovi v minulosti dokonce nabídl nahrávací smlouvu, jak upozornil portál Daily Mail.

Darius Campbell Danesh a jeho bývalá manželka herečka Natasha Henstridge Zdroj: Profimedia

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz