Zajímavosti

Shakespearovské slavnosti: Eliška Křenková řekla, co je největší výzvou

Letní shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu. Letos se konaly hned v několika městech České republiky a dokonce i na Slovensku. V Praze jsou momentálně k vidění dvě představení – Hamlet a Bouře.

Letní shakespearovské slavnosti jsou pro milovníky divadla neodmyslitelnou součástí léta. Letošní ročník nabízí bohatý repertoár a hvězdné obsazení. "Nejen pro mě, ale pro celou naši produkci, znamenají slavnosti léto strávené na Pražském hradě, v Lichtenštejnském paláci a také v Brně, Ostravě a v Bratislavě. To jsou další místa, kde mohou diváci Letní shakespearovské slavnosti zažít a vidět," prohlásil ředitel festivalu Michal Rychlý.

Jednou z her, kterou můžete vidět, je i magická komedie Bouře. Hraje se na letní scéně HAMU v Praze a na programu je až do 27. srpna. V roli Mirandy se představí herečka Eliška Křenková, která na slavnostech hraje už druhým rokem. "Miranda je taková 16letá holka, která vyrůstala opuštěná, jenom se svým otcem a s Kalibanem na opuštěném ostrově a seznamuje se s jinými lidmi a se svou první a doufejme že poslední láskou," popsala roli herečku.

Související obsah

Shakespearovský jazyk je velmi specifický a naučit se text může být náročné. "Určitě to pro mě byla výzva. Teď už jsem se s tím tak sžila a už jsem si to osvojila. Ale myslím si, že minimálně na začátku byl ten text pro mě výzvou," sdělila Eliška Křenková.

Na Pražském hradě je k vidění Hamlet a koncem léta premiéra letošního roku Macbeth. Hrát se bude i Zkrocení zlé ženy. Představení probíhají i za mírného deště. "Rozdáváme bezplatně návštěvníkům pláštěnky, ale když přijde nějaká obrovská mela, což se nám letos stalo dvakrát, tak musíme bohužel představení zrušit," uvedl Rychlý. V magické komedii Bouře se kromě Elišky Křenkové setkáte třeba s Davidem Prachařem nebo Zdeňkem Piškulou. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz