Domácí

Na Plzeňsku se srazil vlak s dodávkou. Dva zranění, jedním z nich je kráva

Na Plzeňsku se srazil vlak s dodávkou. Dva zranění, jedním z nich je kráva
Kráva Zdroj: TV Nova

Napilno měli ve čtvrtek dopoledne plzeňští policisté. Na železničním přejezdu u Dobřan se srazil osobní vlak s dodávkou. Řidič dodávky skončil se zraněními v nemocnici a k úrazu přišla také kráva, kterou převážel. Všichni ostatní zůstali nezraněni.

Nepozornost se ve čtvrtek v půl deváté ráno málem stala osudnou řidiči dodávky na Plzeňsku. Na železničním přejezdu mezi obcemi Dobřany a Šlovice poblíž dálnice D5 vjel na koleje, po kterých se zrovna blížil vlak z Klatov. Ten už nedokázal zabrzdit a do dodávky narazil.

Na místo nehody se sjely jednotky policie, záchranářů i hasičů. Řidič dodávky se při nehodě zranil a záchranáři jej museli odvézt do nemocnice. Vlakvedoucí a sedm cestujících se obešli bez zranění.

Související obsah

Hůř skončila kráva, kterou řidič dodávky převážel v závěsném zařízení. Nehodu sice přežila, ale zcela bez úhony nevyvázla. Přesný rozsah zranění skotu však policie neuvedla.

Dechová zkouška u vlakvedoucího neprokázala přítomnost alkoholu. U řidiče dodávky bude nařízen odběr krve. Na koleje totiž vjel navzdory zabezpečovacímu systému, který před přijíždějícím vlakem varoval.

Přesnou příčinu nehody teď vyšetřují kriminalisté. "

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz