Zajímavosti

Královně Alžbětě naservírovali jídlo se slimákem. Kuchaři poslala jasný vzkaz

Královně Alžbětě naservírovali jídlo se slimákem. Kuchaři poslala jasný vzkaz
Královna Alžběta II. Zdroj: APTN

Mohlo by se zdát, že zaměstnanci královny Alžběty II. jsou ti nejlepší ze svých oborů. Ani oni však nejsou dokonalí. Svědčí o tom večeře, kterou šéfkuchař naservíroval britské panovnici.

Britská panovnice si na speciality příliš nepotrpí a raději dává přednost jednoduchým jídlům s velkým množstvím čerstvého ovoce a zeleniny. Pochoutky jí navíc připravují mistři svého řemesla. Ovšem i mistr se někdy utne.

Dokládá to veselá historka, o kterou se podělil královnin sluha Charles Oliver ve své knize Večeře v Buckinghamském paláci. Alžbětě totiž naservírovali salát, ve kterém našla slimáka, píše portál Mirror.

Související obsah

Oliver prozradil, že když královna a její zesnulý manžel princ Philip spolu jedli, měli vedle talířů blok, aby si mohli dělat poznámky a podat tak zpětnou vazbu šéfkuchaři.

O tom co nechtěného našla královna na talíři, okamžitě napsala na lísteček, který poslala do kuchyně. A ta putovalo i zmíněné jídlo, informoval portál Leicester Mercury.

Mohlo by se zdát, že za takovou fatální chybu budou padat hlavy. O Alžbětě II. je ale naštěstí známo, že to není žádný studený čumák a má smysl pro humor. Vzkaz tedy odrovnal nejen kuchaře, ale i další personál. Stálo totiž na něm: "Tohle jsem našla v salátu. Mohli byste to sníst?" Žádný vyhazov se tedy v paláci nekonal.

Alžběta II. patří k nejdéle vládnoucím panovníkům na světě. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz