Zahraničí

Video premiérky rozdělilo Finsko. Tančila a popíjela v klubu

Finská premiérka se stala terčem kritiky kvůli videu z večírku, na kterém s přáteli tančí a popíjí. Národ se kvůli ní rozdělil. Řada Finů její chování považuje za neprofesionální a nepatřičné, jiní se jí naopak zastávají.

Ještě nedávno se většina Finů mladou a krásnou premiérkou chlubila. Teď se ukazuje, že to může přinášet i negativa. Video, na kterém 36letá finská premiérka Sanna Marinová pravděpodobně posilněná alkoholem tančí a zpívá, rozpoutalo ve Finsku emotivní debatu.

"Toto je finská premiérka Sanna Marinová. Někteří o ní říkají, že je cool, možná mezi ostatními teenagery. Ale zodpovědný vůdce země v krizi? Je to zdaleka nejneschopnější premiérka, jakou jsme kdy měli. Nic neumí. Prosím, vezměte si svou koženou bundu a rezignujte. Děkuji," napsal k videu jeden z Finů, který jej sdílel na twitteru.

Někteří politici po Marinové dokonce požadují test na drogy. Finská premiérka ale popírá, že by se dopustila něčeho špatného. "Strávila jsem večer se svými přáteli. Tančila jsem a zpívala. Pila jsem alkohol. O žádných drogách nic nevím," uvedla.

Související obsah

Kromě kritiky se ale finská premiérka dočkala i podpory a dokonce chvály. Pro některé je její chování závanem čerstvého politického vzduchu. "Sanna Marinová se stává symbolem pokroku a to se mi líbí. Kdybychom vždycky žádali o povolení tyhle konzervativce, nebyly by žádné premiérky. Jsem hrdý na to, že mohu toto video ukázat svým přátelům a kolegům. Svět a jeho hodnoty se mění," napsal Fin, který svou premiérku podporuje.

Není to poprvé, co veřejnost premiérce množství večírků a alkoholu vyčítá. Poprvé se kvůli tomu dostala do hledáčku kritiků už během pandemie, když si s sebou na party zapomněla vzít telefon, který musí mít premiér země vždy u sebe. Její tým, který jí potřeboval oznámit, že byla v kontaktu s nakaženým covidem-19, se jí tak nemohl dovolat. Před dvěma lety zase vyvolala bouřlivou debatu fotografiemi v saku, pod kterým neměla podprsenku.

Marinová se v roce 2019 stala nejmladší premiérkou na světě. Tehdy prohlásila, že chce do politiky vnést lidskost a ukázat mladým lidem, že nízký věk není překážkou úspěchu.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz