APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

V Mexiku byl letos zavražděn už patnáctý novinář

V pondělí byl v jižním Mexiku zastřelen novinář, který vedl místní internetový zpravodajský pořad, a stal se tak patnáctým pracovníkem médií, který byl letos v celé zemi zabit. Rok 2022 byl v Mexiku pro novináře jedním z vůbec nejsmrtelnějších v historii. Mexiko je nyní považováno za nejnebezpečnější zemi pro reportéry mimo válečné zóny, píše agentura AP. Do vražd novinářů je často zapojen organizovaný zločin, ale podezřelí jsou často i úředníci malých měst nebo politici s politickými či kriminálními motivy.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz