Tipy na výlet

Tipy na výlet: 5 míst, která ještě stihnete navštívit v nádherném Krumlově

Tipy na výlet: 5 míst, která ještě stihnete navštívit v nádherném Krumlově
Český Krumlov | Zdroj: Profimedia

Jižní Čechy se mohou mimo jiné pyšnit nádherným historickým městem. Český Krumlov je oblíbený turisty, ale i návštěvníky z jiných krajů Česka. Přinášíme vám tipy na výlet, co v Krumlově stojí za to navštívit.

Zámek Český Krumlov

Nad řekou Vltavou se v Krumlově nachází zámek, jehož kořeny sahají až do 13. století. Památka je na seznamu UNESCO a díky své architektuře patří mezi nejvýznamnější památky ve střední Evropě.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout 46 samostatných budov, které obklopují pět nádvoří. Zámek nabízí šest prohlídkových okruhů. Nachází se zde také barokní divadlo, které je jedním z nejzachovalejších na světě.

Související obsah

Součástí zámku je také muzeum s historickými předměty, konírna, sedlárna a také zámecká věž. Z té je jedinečný výhled na celé město. Památka je obklopena rozlehlou barokní zahradou s rybníkem a hudebním pavilonem. Vstupné na zámek se za dospělého pohybuje kolem 240 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Otevírací doba jednotlivých atrakcí je na stránkách Národního památkového ústavu.

Muzeum voskových figurín

Návštěvníci se zde mohou těšit na osobnosti českých i světových dějin. K vidění jsou například panovníci Karel IV. nebo František Josef I., Rudolf II., Marie Terezie nebo Jan Žižka. Také je zde figurína Bedřicha Smetany, Tiny Turner nebo Michaela Jacksona.

Ve sklepení se nachází středověké městečko, alchymistická dílna nebo historická krčma. Součástí muzea je také zrcadlový labyrint. Děti do tří let mají vstup zdarma, dospělí zaplatí zhruba 150 korun. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 20.

Související obsah

Grafitový důl

Tady se můžete vydat na prohlídku podzemí se spoustou informací o historii hornictví v regionu i profesi horníka. Ještě předtím, než návštěvníky pod zem zaveze důlní vlak, budou vybaveni speciálním oblečením i důlní lampou.

Během prohlídky s průvodcem si pak vyzkouší, jak se horníkům pracovalo a které přístroje používali. Vstupenka stojí 200 korun, děti do 15 let zaplatí 120 korun. Otevřeno je od května do září, po telefonické dohodě pak navíc i v dubnu a říjnu. 

Bylinková zahrada

Zhruba sto metrů od zámecké zahrady se nachází zahrada s názvem Kouzelné bylinky, jež ukrývá stovky bylinek. Vznikla pro natáčení stejnojmenného seriálu.

Související obsah

Je zde 26 tematických bylinkových záhonků a babiččina zahrádka s tradičními léčivkami. Jednotná cena vstupného je 50 korun, děti do 15 let tam mohou jít zdarma. Otevírací doba se liší podle sezóny.

Pohádkový dům

Muzeum loutek v Pohádkovém domě je vhodné především pro děti. Nachází se zde přes 400 historických loutek, které jsou aranžované do tematických celků. K vidění jsou například vodníci s utopencem, draci a rytíři nebo výjevy z historických legend. 

Nechybějí ani Spejbl a Hurvínek. V loutkovém divadle si dokonce zájemci mohou zahrát vlastní pohádku. Cena za dospělého se pohybuje kolem 100 korun. Děti pak zaplatí 50 korun. Od dubna do října je zde otevřeno denně od 10 do 17 hodin. Od listopadu do března pak od 11 do 16.

Desítky metrů nad Českým Krumlovem. Tomáš předvedl neuvěřitelný výkon (7/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz