Zahraničí

Facebook se zbláznil, hlásí lidé. Narazili na neobvyklý problém

Ve středu dopoledne se řadě uživatelů vyskytla chyba na sociální síti Facebook. Na své zdi vidí místo nových příspěvků svých přátel pouze náhodné vzkazy ostatních uživatelů, které jsou adresovány celebritám.

"Facebook se zbláznil," píší uživatelé na sociálních sítích. Řada z nich totiž na hlavní stránce vidí příspěvky náhodných lidí, kteří označují celebrity, jako je Rihanna, Cristiano Ronaldo, Eminem a další. Podle informací portálu Fossbytes se zřejmě na sociální síti vyskytla chyba, která postihuje Facebook po celém světě.

Ve středu dopoledne začaly stovky lidí na jiných sociálních sítích rozebírat, jak se jim teď Facebook zobrazuje. Například uživatel Vojtěch na twitteru sdílel příspěvek, ve kterém se ptá, proč má svoji stránku plnou vzkazů pro amerického rappera Eminema.

Související obsah

Pravděpodobně jde o chybu v algoritmech Facebooku. Dochází tak k tomu, že pokud se někdo rozhodne označit celebritu, příspěvek uvidí každý, kdo tuto celebritu sleduje.

Pro časopis Forbes mateřská společnost Facebooku Meta uvedla, že si je vědoma problému s timeline a pracuje na obnovení normálního stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz