Zajímavosti

Vyschlá řeka odkryla dinosauří stopy. Jsou staré 113 milionů let. VIDEO

Vlivem období sucha vyschla řeka v Severní Americe, která však ukrývala nevšední podívanou. Po více než 20 letech opět spatřily světlo 113 milionů let staré stopy Akrokantosaura, který žil v dobách Tyrannosaura rexe.

V texaském státním parku Dinosaur Valley už odborníci oprašují stopy pradávného tvora. Vlivem vyschnutí řeky Paluxy jsou tam totiž vidět 113 milionů let staré stopy Akrokantosaura. Naposledy se taková šance naskytla před více než 20 lety. "Když ze suché země smeteme špínu a prach, okamžitě vidíme další stopy," řekl jeden z týmu odborníků Paul Baker.

Texaské oddělení parků a divoké zvěře chce dinosauří stopy ochránit. Podle informací portálu 24 UR to chtějí udělat nejen pro naše, ale i pro budoucí generace. 

Oblast Glen Rose, která se táhne od jihozápadu k severovýchodu Texasu, je plná různých dinosauřích stop. Většina z nich však patří právě Akrokantosaurovi, který pobýval v oblasti Severní Ameriky.

Související obsah

Žil před 110 – 130 miliony let a údajně byl bratrancem Tyrannosaura rexe. Patřil mezi největší predátory, vážil totiž kolem 6 tun a měřil 11,5 metru.

Podívejte se na dinosauří stopy zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz