Zajímavosti

Muž má vzácnou nemoc. Zdálo se mu o krájení masa, ve spánku si uřízl genitálie

Muž má vzácnou nemoc. Zdálo se mu o krájení masa, ve spánku si uřízl genitálie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Kofi Atta, 47letý farmář z jižní Ghany, utrpěl vážné zranění, které si sám způsobil. Ve spánku se mu zdálo, že krájí maso, probudil se však v bolestech, protože si během snění kompletně odřízl pohlavní orgány.

Parasomnie je skupina různých abnormálních stavů, které se objevují během spánku a pro něž je typická pohybová aktivita ve stavu změněného vědomí, vnímání nebo úsudku. Právě touto poruchou trpí 47letý ghanský farmář Kofi Atta, který si podle portálu Daily Mail během spánku uřízl genitálie.

V pátek 12. srpna odpoledne Atta usnul na židli. Když pořádně zabral, snění na sebe nenechalo dlouho čekat. Muži se zdálo, že krájí maso pro svou rodinu. Po bolestivém probuzení zjistil, že sedí v tratolišti krve s nožem v ruce. Pak přišel šok – Kofi si totiž během spánku odřízl pohlavní orgány.

Související obsah

​"Nemám ponětí, jak se mi do rukou dostal nůž, jsem z toho velice zmatený. Prostě jsem si sednul na židli s tím, že si zdřímnu. Probudila mě prudká a ostrá bolest," popsal nešťastník reportérům BBC.

Když si farmář uvědomil, co se stalo, začal křičet o pomoc. Vzápětí k němu přiběhli dva sousedé, kteří přivolali záchranku. Ta Kofiho převezla v kritickém stavu do fakultní nemocnice Komfo Anokye v Kumasi, kde podstoupil léčbu a kde ho lékaři následně stabilizovali. Muže podle lékařů zranění neohrožuje na životě, ale bude potřebovat operaci.

Rozhlasová stanice KZOK-FM však informovala, že Atta nemá na nákladnou operaci peníze, a proto nyní shání finanční prostředky na její zaplacení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz