Domácí

Nečekané vyznání Zagorové Vágnerovi: V den její smrti dostal dopis, rozplakal ho

Nečekané vyznání Zagorové Vágnerovi: V den její smrti dostal dopis, rozplakal ho
Karel Vágner a Hana Zagorová | Zdroj: Profimedia

Skladatel a zpěvák Karel Vágner obdržel v pátek večer velmi nečekaný dopis. Šlo o opožděnou gratulaci k 80. narozeninám, kterou svému blízkému příteli poslala nyní již zesnulá zpěvačka Hana Zagorová. Přání ke kulatinám se hudebníkovi dostalo do rukou přímo v den její smrti, upozornil deník Blesk.

Český kontrabasista, hudební skladatel a zpěvák oslavil v březnu významné životní jubileum. Na oslavu 80. narozenin pozval řadu osobností, jeho nejlepší kamarádka Hana Zagorová ale nemohla dorazit. Udělalo se jí nevolno, a tak Karlu Vágnerovi později popřála formou dopisu.

Dojemné vyznání zaslala po hudebníkově dceři Tereze Aster Vágnerové (30). Karel Vágner gratulaci dostal v pátek večer, když už zpěvačka nebyla mezi námi, a četl ji tak v slzách, informuje Blesk.

Podle deníku byla slova určena do knížky ke kulatinám Karla. Tu vymyslela pro tátu právě Tereza jako dárek od kamarádů a kolegů. Kvůli zdravotním problémům Haničky Písničky Tereza ale vydání knížky odložila. Přání tátovi v den smrti zpěvačky předala.

Související obsah

​Vzkaz Hanky Zagorové Karlu Vágnerovi má portál Blesk k dispozici. Slova zesnulé zpěvačky zveřejnil.

"Milý Kájo, co napsat o nás dvou, když snad už vše bylo napsáno nebo řečeno? Snad jen to, že na začátku bylo osudové setkání, které se změnilo v 18 sezon intenzívní spolupráce. Jsi výtečný muzikant, a navíc i obchodník, jedna z nejvýraznějších osobností, které jsem v životě potkala. A to mi umožnilo, že já byla ten 'tvůrčí duch', mohla jsem se usmívat. A ty jsi byl ten, který vše organizoval, hádal se a bojoval, ten, který něco chtěl a vyžadoval. Měla jsem velkou výhodu a mnohé mé věci byly podstatně jednodušší. Byla to báječná spolupráce, která přinesla nespočet krásných písniček, koncertů a pořadů, které snad udělaly i posluchačům, divákům, fanouškům, prostě lidem, takovou radost, jakou dělají dodnes mně.

Hlavně se ale to osudové setkání změnilo v kamarádství, které trvá až 50 let, známe své dobré i špatné vlastnosti, víme o nich. Naše protějšky to s námi neměly vždy jednoduché. Když vznikl nějaký problém, zaznělo: 'Promiň, musím zavolat Hance.' A já zase: 'Promiň, musím se poradit s Karlem.' Dodnes vím a ty to víš také, že cokoli se stane, první člověk, kterému zavolám, budeš právě ty. To je to kamarádství mezi mužem a ženou, na které ty moc nevěříš, a já jsem za něj moc ráda. Mám tě moc ráda a tak už to zůstane! Hanka."

Související obsah

​Mistr basů byl odchodem Haničky Písničky, které tuto přezdívku sám vymyslel, velice zdrcený. Na dotazy novinářů po její smrti nereagoval. Své přítelkyni ale do nebe přece jen odepsal: "Je strašně těžké přijmout ten fakt, že už se nikdy neuvidíme, že si už nikdy nezavoláme, ale pro mě jsi nesmrtelná. Nejenom svým přátelstvím, laskavostí a dušičkou, ale všemi těmi společně prožitými roky, kdy jsme měli stejnou cestu a stejné cíle, kdy jsme se navzájem doplňovali a ovlivňovali, dnes můžu říct, že obrovský kus tvé duše ve mně navždy zůstane a přetrvá," vzkázal.

Zpráva o smrti Hanky Zagorové silně zasáhla hlavně jejího manžela, operního pěvce Štefana Margitu. "Hani, lásko moje jediná. Děkuju ti za 30 krásných zamilovaných let! Na dnešní 11. hodinu už však nikdy nezapomenu. Strach, úplná beznaděj, že jsem tě navždy ztratil a že už nejsi a nebudeš. Návrat do prázdného bytu mě drásá. Koukám na tvé věci a každý krok mi tě tu připomíná. Miluju tě a navždy budu!" zveřejnil na sociálních sítích v den její smrti.

Později poděkoval za slova útěchy, kterých se mu dostalo od fanoušků i přátel, a současně informoval o posledním rozloučení pro veřejnost, které se bude konat ve středu v Divadle Kalich.

Více o smrti legendární zpěvačky v reportáži: 

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz