Domácí

Žena se s malými dětmi skryla v domě, který demolují. Náhodou ji našli psi

Žena se s malými dětmi skryla v domě, který demolují. Náhodou ji našli psi
Ilustrační snímek | Zdroj: Městská policie Praha

Mělo jít o běžný výcvik záchranných psů v opuštěných prostorách, pražští strážníci z útvaru psovodů ale v pondělí při prohledávání sutin v ulici Ke Klíčovu nečekaně narazili na úkryt 35leté ženy se sedmiletým a šestiměsíčním dítětem. Trojice se skrývala v otřesných podmínkách, a to v domě určeném k demolici. Strážníci ženu i s dětmi předali do péče Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Každý týden cvičí strážníci ze záchranné kynologické skupiny v opuštěných objektech své psy na vyhledávání v sutinách. V pondělí odpoledne se opět ukázalo, jak je tento výcvik důležitý. 

Strážci zákona z útvaru psovodů vyrazili po dohodě s majitelem do jednoho z domů v Praze 9, u kterého již započaly demoliční práce. Právě takové prostředí je totiž pro výcvik psů ideální.

"Jeden ze strážníků je vždy figurant, který se různě schovává, a ostatní strážníci záchranáři vysílají své psy objekt, kde se figurant schoval, prohledávat. Při tomto cvičení jeden ze psů zachytil další stopu a dovedl je k ženě s dětmi. V rámci cvičení se jedná o výjimečný příběh," popsala události pondělního odpoledne mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Související obsah

​Její kolegyně Jiřina Ernestová už dříve uvedla, že strážníci z útvaru psovodů našli 35letou ženu se sedmiletým a šestiměsíčním dítětem v ulici Ke Klíčovu v opuštěném objektu, který obvykle obývají bezdomovci. V daný okamžik se ale v domě nikdo další nenacházel.

"(Strážníci) vzhledem k nevyhovujícím hygienickým podmínkám kontaktovali místně příslušný odbor sociálně-právní ochrany dětí, kam následně ženu s dětmi převezli," zakončila Ernestová.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz