Zahraničí

Kdo nechal Chorvatsko na konec léta, může litovat. Lilo tam jak z konve!

Kdo nechal Chorvatsko na konec léta, může litovat. Lilo tam jak z konve!
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Ti, kteří si nechali dovolenou v Chorvatsku až na konec prázdnin, si zřejmě počasí příliš nepochvalují. Začátek týdne byl na Jadranu velmi deštivý s citelným poklesem teplot. Na některých místech spadlo až 50 mm srážek. A pršet bude v Chorvatsku i v nadcházejících dnech.

Někteří Češi si užívají poslední dny prázdnin v oblíbeném Chorvatsku, tamní počasí už se ale zjevně naladilo na blížící se podzim. Například ve městě Sinj, ležící ve vnitrozemí nedaleko Splitu, spadlo podle meteorologických map za hodinu přes 50 mm srážek.

"S tím nastal i výrazný pokles teploty o více než 10 stupňů," konstatoval chorvatský meteorologický portál Crometeo. Průtrž mračen podle map potrápila celé pobřeží Jaderského moře.

Předpověď počasí na příští dny návštěvníkům Chorvatska také nepřeje. V úterý a ve středu si sice odpočinou od deště, ve čtvrtek ale meteorolog televize Dnevnik Nova Darijo Brzoja predikuje přibývání oblačnosti a nové srážky.

Související obsah

​"Od čtvrtka bude na pevnině přibývat oblačnosti a na severu se ochladí. Místy bude déšť nebo přeháňky s bouřkami. Nejprve na západě, zatímco ve Slavonii a Baranji déšť a bouřky udeří hlavně v pátek," předpovídá meteorolog.

Podle meteorologického webu AccuWeather hrozí bouřky ve čtvrtek například v Dubrovníku. Ve zbytku týdne tam má být oblačno, ale stále poměrně teplo. Další bouřky tam pak dorazí v pondělí.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz