Krimi

Muž se snažil s nožem vyloupit benzínku. Prodavačka ho násadou vyhnala

Policie z Královéhradeckého kraje pátrá po muži, který se měl v úterý pokusit o loupežné přepadení benzínky. S nožem podle kriminalistů požadoval po prodavačce peníze. Poraněná žena ho vyhnala s násadou v ruce.

Na benzínku v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou přišel v úterý dopoledne muž s igelitkou. S nožem v ruce podle policistů požadoval po prodavačce peníze. 

"Žena kasu pomocí násady ubránila, přičemž ji muž nožem poranil na ruce. Poté z místa uprchl," sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. Po muži je nyní vyhlášené pátrání.

"Okamžitě byly do pátrací akce nasazeny tři desítky policistů včetně policejního psa a vrtulníku. Bohužel se muže nalézt nepodařilo," informovala Kormošová. "Z vyžádaných videozáznamů však policisté zjistili, že muž byl na benzínce již ten den o hodinu dříve, dále zjistili, že z místa přepadení utekl směrem k obci Stará Voda, odkud mohl odjet autem," dodala.

Související obsah

Hledaný muž je 160 až 165 cm vysoký a má hnědé vlasy. Na sobě měl červenou zimní bundu s kapucí, maskáčové kraťasy a bílé tenisky. V ruce měl žluto-bílou igelitovou tašku a kuchyňský nůž, na obličeji bílý respirátor.

Poraněná 48letá žena musela do nemocnice. Muži se nepodařilo nic ukrást a na benzínce nic nepoškodil. "Žádáme veřejnost o pomoc. Kdo muže na videozáznamu pozná nebo by mohl podat jakoukoli informaci k případu, ať zavolá na linku 158. Za zvlášť závažný zločin loupež hrozí pachateli trest odnětí svobody od dvou do desíti let," upozornila Kormošová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz