Počasí

Při bouřce ve Španělsku zemřelo batole. Holčičce rozbila hlavu obří kroupa

Na bouři, která se Španělskem prohnala v úterý, místní lidé jen tak nezapomenou. V Katalánii padaly největší kroupy za poslední dvě dekády – vyžádaly si mnoho zranění a také jedno úmrtí. Obětí je teprve 20měsíční dítě. Obří kroupa holčičce rozbila hlavu, svému zranění podlehla v nemocnici.

Kvůli extrémně silným bouřkám byl v úterý v několika oblastech španělské Katalánie vyhlášen stav pohotovosti. Nejhorší situace panovala ve městě La Bisbal d'Empordà, kde kroupy dosahovaly průměru více než 10 centimetrů. Byly největší, které obec zaznamenala od roku 2002, vysvětlil španělský deník El País.

Ničivé krupobití způsobilo v oblasti vážné škody a zranění při něm utrpělo zhruba 50 lidí. Jednalo se zejména o pohmožděniny, zranění některých pacientů si ale vyžádala šití. V jednom případě dokonce zásah obří kroupou skončil tragicky.

Související obsah

​Ledová hrudka spadla na hlavu holčičce, které byly necelé dva roky. S těžkým úrazem byla převezena do místní nemocnice, kde ale zemřela. "Jsem touto tragédií otřesen a chtěl bych rodině vyjádřit upřímnou soustrast," napsal na twitteru předseda katalánské vlády Pere Aragonès.

Podle záznamů Evropské laboratoře pro silné bouře (ESSL) je úmrtí holčičky prvním smrtelným případem způsobeným přímo krupobitím od roku 1997, píše El Mundo. Naposledy v důsledku krupobití zemřeli čtyři lidé v Rumunsku 20. června 1997.

Škody na majetku zatím nebyly vyčísleny, kroupy ale rozbily sklo u mnoha automobilů, poničily střechy i okna budov. Prudké bouřky byly důsledkem intenzivních veder, která ve Španělsku i na konci srpna stále panovala.

Letos v létě byly vlny veder ve Španělsku a Portugalsku úmorné, v jejich důsledku zemřely stovky lidí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz