Zajímavosti

V nemocnici se podívají do Itálie i na Kanáry. Senioři si užívají virtuální realitu

Projekt spojený s virtuální realitou rozjíždějí v jihlavské nemocnici. Hlavně starším pacientům, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko, tam půjčují brýle, které je virtuálně přenesou na nejrůznější místa na světě.

"Paní Kisslerová, kam se dneska podíváme? Do Itálie, na Kanáry, nebo do Karlových Varů?" zeptala se sestřička seniorky. "Do Karlových Varů," odpověděla jí důchodkyně.

Marie Kisslerová leží na jednom z oddělení jihlavské nemocnice už déle než půl roku. Z lůžka se kvůli zdravotním problémům prakticky nemůže hnout, a tak cestuje po světě i po Česku alespoň virtuálně, a to díky brýlím. "Mně se tohle líbí moc, to je krása, se toho člověk dozví," pochválila virtuální realitu.

"Virtuální realitu jsme pořídili proto, abychom trošku zpříjemnili pobyt pacientů na lůžku," vysvětlila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. Pacienti takto virtuálně mohou navštívit desítky míst po celém světě. Není to ale úplně pro všechny.

Související obsah

"Většina pacientů je spokojena, některým to vadí, protože se jim třeba točí hlava," sdělila vrchní sestra Dana Polodnová. "Mně se z toho dělá špatně, motá se mi po tom hlava," dosvědčila dlouhodobá pacientka jihlavské nemocnice Anna Pojerová. 

Mezi nemocnicemi je ta jihlavská mezi prvními. Do pořízení této novinky investovala okolo deseti tisíc korun.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz