Domácí

Řidič vjel ve Velešíně na přejezd, smetl ho vlak. Náraz neměl šanci přežít

Řidič vjel ve Velešíně na přejezd, smetl ho vlak. Náraz neměl šanci přežít
Řidič automobilu střet s vlakem nepřežil | Zdroj: ZZS Jihočeského kraje

Tragickou dopravní nehodou začal víkend ve Velešíně na Českokrumlovsku. Na železniční přejezd nedaleko nádraží vjel řidič osobního automobilu, ačkoliv výstražná světla varovala před blížícím se vlakem. Střetu už nešlo zabránit, osobní vlak vozidlo zdemoloval. Řidič auta zemřel ještě před příjezdem záchranářů.

Srážka osobního automobilu s vlakem byla záchranným složkám hlášena kolem deváté hodiny dopolední. Řidič vjel na přejezd ve Velešíně ve chvíli, kdy svítila výstražná světla. Po střetu skončilo auto zdemolované.

"K nehodě byla vyslána pozemní posádka z Českého Krumlova a vrtulník LZS," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Šoférovi ale už nebylo pomoci.

​"Muž utrpěl závažná mnohočetná poranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Lékařka už bohužel mohla pouze konstatovat úmrtí," prozradila Fajtlová.

Související obsah

Ve vlaku se nikdo nezranil. V tu dobu v něm cestovaly desítky lidí. "Hasiči je evakuovali na nádraží, byla zajištěna náhradní doprava," informovala tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Na místě podle ní zasahovalo několik jednotek, většina z nich ukončila zásah okolo půl desáté. "Havarovaný vůz nezůstal pod lokomotivou, vyproštění nebylo potřeba," dodala Matějů.

Přesné okolnosti nehody nadále vyšetřuje policie.

​Vlak na přejezdu smetl traktoristu, ten po nárazu zemřel (07/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz