Naše Česko

Minimum odpadků i udržitelný životní styl. Odstartoval Týden bez odpadu

Minimum odpadků i udržitelný životní styl. Odstartoval Týden bez odpadu
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Lidé napříč Českem se od pondělí mohou zúčastnit desítek akcí v rámci Týdne bez odpadu. Cílem této mezinárodní události je inspirovat lidi, aby produkovali co nejméně odpadu a snažili se žít udržitelně. Do programu se letos zapojilo zhruba 30 organizací.

Týden bez odpadu se v Česku koná už pošesté. Mezinárodní iniciativa Zero Waste Week vznikla v roce 2008 ve Velké Británii. V naší republice ji v předchozích letech koordinoval blog Czech Zero Waste. V letošním roce se poprvé připojila také organizace Zerowasters.

Cílem události je podle organizátorů zejména nadchnout Čechy pro šetrný způsob života a zároveň posílit snahu udržovat životní prostředí a vyvarovat se produkci značného množství odpadu.

Související obsah

"Týden bez odpadu podle nás není jen o odpadech, které najdeme v popelnicích a na skládkách, ale otevírá cestu k celkově udržitelnému životnímu stylu, díky kterému se můžeme naučit omezit spotřebu vody, energií a ve výsledku ušetřit," přiblížila Veronika Nováčková z organizace Zerowasters.

Do události se zapojí jednotlivci, školy, firmy i bezobalové obchody. Zájemci tak budou moci od 5. do 11. září navštívit více než 40 různých akcí napříč celou Českou republikou. Kompletní přehled naleznete na webu tydenbezodpadu.cz.

V Praze mohou lidé v pondělí vyrazit na workshop o zpracování bylinek a jejich využití například do dezertů nebo čajů. V pardubickém obchůdku bude zase možné se zúčastnit výroby pleťového krému. Ve Vrchlabí je na programu přátelský piknik, v Čelákovicích promítání filmu. 

Popelářům práci usnadní chytré popelnice s čipy. Více se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz