Domácí

Nehoda kamionu převážejícího koně na dálnici D8. Řidič byl opilý

Ve středu krátce po deváté hodině ráno se na 62. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu převrátil kamion, který převážel koně. Policisté zastavili provoz v obou směrech, koně nyní prohlížejí veterináři. Řidič kamionu byl pod vlivem alkoholu. V současné chvíli je již obnoven provoz ve směru na Německo, ve směru na Prahu mohou řidiči jet v jednom jízdním pruhu.

Provoz na dálnici D8 ve středu ráno zastavila vážná dopravní nehoda kamionu, který převážel koně. Incident se stal na 62. kilometru ve směru na Prahu nedaleko obce Habrovany na Ústecku. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

"Jako prvního jsme z havarovaného vozu vyprostili řidiče, pak přišlo na řadu pět koní, které jsme vyprostili z přívěsu kamionu. Koně měli drobné oděrky a nyní jsou v péči veterinářů, kteří je důkladně prohlížejí, zda nemají nějaká vážnější zranění. Zvířatům jsme vedle dálnice vytvořili takový improvizovaný výběh," popsal redakci TN.cz zastupující mluvčí hasičů Ústeckého kraje Jan Rudolf.

Související obsah

​Řidič kamionu utrpěl lehké zranění a záchranka ho odvezla do ústecké nemocnice. "Spolu s ním záchranáři odvezli k ošetření také ženu se středně vážným zraněním. Pomáhala s přesunem koňů z přívěsu do výběhu, jeden z nich ji zranil," uvedl pro TN.cz mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Podle policie byl řidič opilý, dechová zkouška na alkohol byla pozitivní. "Řidič nadýchal 1,62 promile alkoholu," sdělila redakci TN.cz mluvčí krajských policistů Veronika Hyšplerová.

Na místo nehody nyní míří speciální technika. Ta vyprostí kamion, který se při karambolu převrátil na bok. Odklízecí práce budou trvat minimálně do jedné hodiny odpoledne, je ale možné, že se protáhnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz