Zajímavosti

Tatínek se stal jedním z nejbohatších mužů světa. Banka totiž udělala chybu

Tatínek se stal jedním z nejbohatších mužů světa. Banka totiž udělala chybu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Náhoda způsobila, že otci dvou dětí z ničeho nic na bankovní účet přistálo přes 43,4 miliardy liber (1,2 bilionu korun). Díky tomu se stal alespoň na pár dní 25. nejbohatším mužem planety. Nejdříve přemýšlel, co s nimi udělá, pak se rozhodl vrátit je bance.

Šťastný tatínek Darren James z Louisiany ve Spojených státech amerických popsal okamžik, kdy se alespoň na krátkou dobu stal 25. nejbohatším mužem světa. Banka z něj totiž jedinou chybou udělala na několik dní multimiliardáře, informoval web Daily star.

Na závratnou částku na jeho účtu přišla Darrenova manželka. Ta mu volala, že mají na kontě téměř 50 miliard liber, a nemohla uvěřit svým vlastním očím. "Bylo šílené jen vidět, jak to vypadá, protože tolik nul jsem v životě neviděl," svěřil se Darren James.

"Divil jsem se, kde se to tam vzalo," popsal stanici FOX 9 situaci, kdy se mu život obrátil vzhůru nohama. Otec dvou dětí se ale zároveň přiznal, že mu peníze spíš přidělaly starosti. Rodina se bála, aby si pro peníze někdo nepřišel přímo do jejich domu. "Věděli jsme, že to není naše. Nevydělali jsme si to, takže jsme s tím nemohli nic dělat," vysvětlil. Netrvalo dlouho a vše nahlásil své bance. Zároveň si ale představoval, co všechno by s takovým jměním udělal.

Jako bývalý úředník na ministerstvu tušil, že kdyby si peníze ponechal, byla by to krádež. Banka Chase po upozornění okamžitě začala pracovat na nápravě, Darren James se však nikdy nedozvěděl, komu jeho několikadenní bohatství vlastně patřilo.

Související obsah

Peníze za několik dní zmizely. "V sobotu se objevily. Zůstaly tam v neděli, v pondělí a v úterý byly pryč," řekl otec od rodiny. Zároveň přiznal, že kdyby někdy k takovému jmění přišel legálně, pomohl by ostatním lidem.

"Dal bych lidem naději, že je na tomto světě něco pozitivního. To je můj největší sen," svěřil se krátkodobý boháč.

Rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi v Česku jsou stále větší: 

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz