Smrt

S královnou v posledních chvílích byla rodina. Zemřela na zámku Balmoral

S královnou v posledních chvílích byla rodina. Zemřela na zámku Balmoral
Britská královna Alžběta II. | Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. byla v posledních chvílích pod lékařským dohledem na zámku Balmoral. Dorazily tam všechny děti královny i její vnuk princ William. Kvůli zdravotním důvodům královna zrušila svůj plánovaný program. Britskou panovnici v poslední době trápilo zdraví, což bylo viditelné při jmenování nové britské premiérky Liz Trussové. Ve čtvrtek večer přišla zpráva o její smrti.

Buckinghamský palác ve čtvrtek oznámil, že královna Alžběta II. je kvůli zdravotním problémům pod lékařským dohledem na zámku Balmoral ve Skotsku. "Lékaři královny jsou velice znepokojeni zdravotním stavem Jejího Veličenstva," uvedl ve čtvrtek Buckinghamský palác.

Za královnou přijel její syn a korunní princ Charles s manželkou Camillou. Krátce po nich dorazila princezna Anne. Princové William, Andrew a Edward společně s Edwardovou manželkou Sophií, hraběnkou z Wessexu, na zámek Balmoral dorazili krátce po 18:15.

Související obsah

Královnin druhý vnuk princ Harry je v současnosti na cestě. Cestuje odděleně od zbytku královské rodiny, je s nimi však v kontaktu. Jeho manželka Meghan Markleová se cesty za královnou neúčastní.

Své obavy vyjádřila také nedávno zvolená premiérka Liz Trussová. "Celá země je velmi znepokojena zprávami z Buckinghamského paláce. Mé myšlenky i myšlenky lidí napříč celým Spojeným královstvím jsou v tuto chvíli s Jejím Veličenstvem královnou i její rodinou," napsala Trussová na twitteru.

Příjezd členů královské rodiny na zámek Balmoral | Zdroj: ENEX

Ve středu se královna Alžběta II. měla sejít se členy královské tajné rady. Jednání však nakonec odložila. Předchozí den totiž měla velmi nabitý. Doktoři jí proto doporučili odpočinek.

Jmenování premiérky

Panovnice v posledních chvílích byla na zámku Balmoral. Právě tam v úterý jmenovala Trussovou britskou premiérkou a zároveň přijala rezignaci od Borise Johnsona. Ten u královny strávil zhruba 40 minut. Více informací se dozvíte zde. 

Královna v úterý přijala novou britskou premiérku:

Královna Alžběta II | Zdroj: Profimedia

Alžběta II. má problémy s pohybem od loňského podzimu. Tehdy dokonce se zdravotními potížemi skončila v nemocnici. Na začátku letošního roku prodělala také koronavirus. V poslední době proto hodně omezila vystupování na veřejnosti a účast na řadě akcí.

Královna ukázala, že jí humor nechybí. Podívejte se na scénku s medvídkem Paddingtonem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz