Experti na cestách

Dovolená po prázdninách je nyní trend. Cestovky hlásí obří zájem

Pomalu začíná podzim a přizpůsobuje se tomu i počasí. Ti, kdo si chtějí užít sluníčka a létem vyhřátého moře, mohou využít last minute a super last minute zájezdů za výhodnou cenu. Cestovní kanceláře hlásí vysoký zájem o zářijové termíny. Kam vyrazit za teplem v tomto období, se řešilo v pořadu Experti na cestách na TN Live.

O letní dovolenou u moře byl letos extrémní zájem. Poptávka mnohdy převýšila nabídku cestovních kanceláří. "Letošní sezóna byla pro cestovní kanceláře výjimečná. Velký zájem přetrvává i v těchto měsících. V tuto chvíli je výhodné cestovat, protože v zahraničních destinacích není tak plno," nastínila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Ve prospěch podzimních dovolených hraje i to, že jsou levnější než ty letní. "Kdo chce výrazně ušetřit, může volit i z nabídky super last minute. Na tu se váže ale časová flexibilita. Může to být tak, že jeden den objednáte, druhý den odletíte. Každopádně i tento adrenalin stojí za to, na dovolené u moře teď ušetříte velké peníze," míní Pátek.

Související obsah

​Podle ní je ideální cestovat v těchto měsících pro rodiny, jejichž děti nejsou školou povinné, případně už jsou dospělé. Nejlepší je nyní ale cestování pro seniory, zvlášť díky nižším teplotám. "Ceny klesají, teploty už nejsou tak vysoké a počasí je ještě příznivé. V tuto chvíli je vynikající cestovat do Egypta, Řecka nebo Turecka," doplnila obchodní ředitelka.

Dalšími výhodami podzimních dovolených jsou podle ní stále vyhřáté moře, nepřelidněné pláže, méně plné hotely. Výlety se v zahraničí dají také pořídit za nižší ceny a tamní obchodníci mívají slevy na zboží.

Ohřát se v tomto období můžete nejen v Tunisku či Turecku. "Pokud se chcete ještě na přelomu léta ohřát někde v Evropě, měli byste vyrazit na řecké ostrovy, jako jsou Rhodos, Kréta nebo Kypr. Měly by tam být příjemné teploty kolem 25 až 30 stupňů," uzavírá Pátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz