Zahraničí

Maminka zažila šok: Její dvojčata mají dva různé otce

Maminka zažila šok: Její dvojčata mají dva různé otce
ilustrační snímek | Zdroj: profimedia.cz

Mladá žena z brazilského města Mineiros porodila dvojčata, načež jim po osmi měsících nechala udělat genetické testy k určení otcovství. Výsledky ji velice zaskočily, protože se ukázalo, že její potomci narození ve stejný den mají dva různé otce.

Pořádný šok zažila 19letá maminka z Brazílie, když viděla výsledky genetických testů pro svá osmiměsíční dvojčata. Vyšlo totiž najevo, že sourozenci mají dva různé tatínky. Informoval o tom portál Mirror.

"Vůbec jsem netušila, že se to může stát. Výsledky testů mě hodně překvapily, obě mé děti jsou si navíc vzájemně velmi podobné," popsala žena. Pochybnosti o tom, kdo je vlastně otcem dvojčat, začala mít po osmi měsících od porodu. Muž, o kterém se domnívala, že je tatínkem, proto podstoupil testy k určení otcovství.

Související obsah

​​Výsledky však ukázaly, že domnělý otec vykazuje pozitivní shodu pouze s jedním z dvojčat. Testy tak muž podstoupil znovu, verdikt byl však stále stejný. Žena si uvědomovala, že v den početí měla pohlavní styk ještě s jiným mužem, upozornil web Times Now.

"Zavolala jsem mu, aby si nechal udělat test, ten dopadl pozitivně u druhého z dvojčat," uvedla mladá maminka. Nyní žije s mužem, o kterém si původně myslela, že je otcem obou dětí. O dvojčata se prý stará vzorně a nedělá mezi nimi žádné rozdíly. Dětem je v současné době již 16 měsíců.

Situace, kdy žena porodí dvojčata s různými biologickými otci, je extrémně vzácná. Tento jev se nazývá heteropaternální superfekundace a dochází při něm k uvolnění více než jednoho vajíčka během menstruačního cyklu. Pokud má žena během krátké doby pohlavní styk s dvěma muži, může být každé vajíčko oplodněné spermií jiného muže.

Na Slovensku se narodila dvojčata. Každé z nich přišlo na svět jiným způsobem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz