Zajímavosti

Rey Koranteng je mužem mnoha tváří. Prozradil svůj nevšední koníček

Za sympatickým obličejem Reye Korantenga se skrývá nejen člověk, který už přes dvě dekády přináší v Televizních novinách zprávy, ale také muž, jenž má přehled snad o všem a zajímá se i o věci, které byste v jeho případě rozhodně netipovali. O své nové zálibě promluvil v pořadu Život ve hvězdách.

Oblíbený moderátor má s manželkou Monikou tři dcery. Nejstarší 26letou Vanessu, Sofii (17) a Leontýnku (7). Na létě si Rey nejvíce pochvaluje to, že byli všichni pospolu. "Byli jsme zase pohromadě, což se stává během roku málokdy no, protože Vanessa má už svůj život, a navíc ani nežije v Česku," zmínil Koranteng s tím, že tyto cesty do zahraničí tak nevnímá jako dovolenou, ale spíš výlet za rodinou.

Pokud zrovna nesedí za moderátorským pultíkem, má život pěkně pestrý. "Starám se o zahradu, lítám, hraju šachy, sportuju, hraju badminton, i když se mi všichni smějí, že je to holčičí sport. Obecně mám rád informace, takže čtu, zajímá mě historie – politická i sociální," nastínil.

Související obsah

​Na zahradě moderátorovi rostou broskve, třešně i švestky. "Chceme, aby děti a jednou vnoučata viděly přirozený cyklus těch věcí, které si pak kupují někde v obchodě," vysvětlil Koranteng. To ale není to jediné, co má na zahradě. Nově tam stojí i čmelín.

"To je dárek, dostal jsem ho v rámci projektu Zelený hrdina. Přemýšlím, jestli si ho nechám tady v Praze, nebo jestli ho odvezu na chalupu. Je otázka, kde se těm čmelákům bude dařit lépe. Fungovat by to ale mělo tak, že se tam na jaře nastěhuje nějaký čmeláček a zařídí si tam kolonii. Ta mi pak bude opylovávat ovoce a budu ho mít ještě víc a ještě lepší. Pak sice nevím, co s tím budu dělat, ale čmelák je fajn, takový medvídek," těší se moderátor.

Související obsah

​Rey je zastáncem šetrného chování k životnímu prostředí. "Nikde nevytvářím žádný zbytečný odpad, starám se o zahrady, po babičce jsem zdědil lesík, o který se také starám. Ale zase nejsem takový aktivista, abych teď řekl, že nebudu jíst maso. Snažím se nepůsobit větší škodu kolem sebe," prozradil o sobě Koranteng.

Už více než 20 let patří společně s Lucií Borhyovou k nejoblíbenějším moderátorům u nás a jsou vnímáni jako nerozlučná dvojka. Za ta léta prý ale žádnou krizi neměli. "Lucka tady kousek i bydlí, takže to jen dokresluje situaci, že vedle sebe téměř bydlíme. Naše děti spolu jeden čas chodily do školky. Je to standardní pracovní vztah, plus řekněme nějaké bližší přátelství," popsal Rey.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz