Zajímavosti

Dojemná slova královně do nebe. Se smutkem v srdci na ni vzpomíná Havlová

Dojemná slova královně do nebe. Se smutkem v srdci na ni vzpomíná Havlová
Dagmar Havlová | Zdroj: David Malík / CNC / Profimedia

Odchod královny Alžběty II. zasáhl celý svět. Mezi těmi, kdo měli šanci tuto významnou osobnost světové politiky poznat, byla i bývalá první dáma Česka Dagmar Havlová. Ta na sociálních sítích vyjádřila královně úctu, dojemná slova sdílela na sociální síti Instagram.

Za panovnici Británie smutní nejen zahraniční osobnosti, ale i ty české. Mezi nimi je Dagmar Havlová, která měla možnost se s královnou osobně poznat. "Odešla nejvýznamnější panovnice evropského královského dvora. Její Veličenstvo královna Alžběta ll.," napsala Dagmar Havlová na svůj instagram a připojila fotky, na nichž stojí po boku královny i s Václavem Havlem a princem Philipem. 

Na Alžbětu II. vzpomíná nejen jako na panovnici, velmi si jí vážila i z lidské stránky. "Velmi jsem ji ctila pro její postoje, pevnost i smysl pro humor. Byla velmi lidská," míní bývalá první dáma Česka. Na dalších fotkách je vidět, jak se obě ženy společně smějí.

Související obsah

"Čest její památce. A není to pouze fráze. Čest, morálka, zásady, hodnoty. Něco, co se už moc nenosí, a přesto si toho všichni vážíme. Upřímnou soustrast královské rodině. Je mi moc smutno," dodala herečka na závěr.

Královna Alžběta II. na návštěvě v Praze v roce 1996:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz