Krimi

Policie zadržela pachatele loupežného přepadení. Byli ozbrojeni

V úterý odpoledne došlo v Hronově k loupežnému přepadení 42letého muže. Lupiči s noži v ruce připravili majitele Škody Superb o jeho vůz. Policii se v sobotu podařilo dopadnout oba pachatele. Jeden z hlavních podezřelých už měl být přitom ve vězení.

K loupežnému přepadení došlo krátce před 17. hodinou. Policisté začali ihned jednat a po pachatelích pátrat.

Na ukradený vůz narazila policejní hlídka u Petrovic. Řidiče vyzývala k zastavení. "Na světelnou a zvukovou výzvu však řidič nereagoval a dále ujížděl směrem na Polici nad Metují, kde po projetí města vyjel směrem na Bezděkov nad Metují," popsala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na rovince v Bezděkově vyhodil za jízdy spolujezdec na silnici elektrocentrálu, které se naštěstí hlídka dokázala vyhnout. Další skupina policistů u nedalekého hotelu roztáhla zastavovací pásy. Vozidlu propíchaly pneumatiky.

Související obsah

Řidič na propíchnutých pneumatikách dokázal ujet ještě 300 metrů, poté u železničního přejezdu zastavil. On i spolujezdec z auta vyskočili a dali se na útěk. "Hlídka je začala pronásledovat, ale bohužel je po nějaké době ve velmi nepřístupném terénu ztratila z dohledu a již se je ve strmých svazích a skaliskách nepodařilo najít. Na pomoc při pátrání byl přivolán i policejní vrtulník. Bohužel ani on nebyl úspěšný," uvedla Kormošová.​

Policisté vyslechli svědky. Netrvalo dlouho a už měli totožnost hlavních podezřelých. Oba muži mají několik záznamů v rejstříku trestů. "Jedná se o muže ve věku 36 a 39 let. Po starším je již od května vyhlášeno celostátní pátrání k dodání do vězení, kde si měl odpykat 10měsíční trest za zanedbání povinné výživy a 9měsíční za ublížení na zdraví. Je jedním z aktérů v případu těžkého ublížení na zdraví," upozornila Kormošová.

V sobotu se pak podařilo oba muže dopadnout. Za loupež hrozí pachatelům až desetiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz