Zahraničí

Zelenskyj poděkoval Fialovi pamětní deskou

Zelenskyj poděkoval Fialovi pamětní deskou
Detail desky zveřejnil na twitteru bývalý ukrajinský velvyslanec v Česku | Zdroj: Twitter / @YPerebyinis

V kyjevské Aleji odvahy v pátek odhalili dvě pamětní tabulky. Jedna je věnovaná lotyšskému prezidentovi a druhá první evropské delegaci, která navštívila Ukrajinu po vpádu ruských vojsk. Jejím členem byl i český premiér Petr Fiala. Oznámila to kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Poděkování mířilo konkrétně k předsedům české a polské vlády Petru Fialovi a Mateuszovi Morawieckému, polskému vicepremiérovi Jaroslawu Kaczyńskému a bývalému slovinskému premiérovi Janezu Janšovi, kteří odsoudili agresi a zemi podpořili.

Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při odhalení pamětní desky v kyjevské Aleji odvahy. | Zdroj: Twitter

“Jsem na Ukrajině. Na místě, kde se dnes tvoří dějiny, kde se bojuje o svobodu a bezpečnost celé Evropy. V tomto boji budeme stát po boku Ukrajiny až do jediného možného konce: Plného vítězství,“ napsal na svůj twitter polský předseda vlády Mateusz Morawiecki, který se odhalení pamětní tabulky zůčastnil.

Související obsah

Premiér Petr Fiala společně se svým polským protějškem Morawieckým, vicepremiérem Kaczyńským a bývalým slovinským premiérem Janšou vydal do Kyjeva už 15. března. Šlo o první zahraniční návštěvu, kterou od začátku ruské invaze přijal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajina zahájila protiútok. Prezident Zelenskyj řekl, co dál plánuje (8/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz