Zahraničí

Tragédie v Chorvatsku! Při srážce vlaků zemřeli tři lidé, dalších 11 se zranilo

Chorvatskem otřásla tragédie. V noci z pátku na sobotu se tam srazil osobní vlak s nákladním. Na místě zemřeli tři lidé a dalších 11 bylo zraněno. Ti byli převezeni do nedalekých nemocnic. Je však možné, že další oběti budou nalezeny v troskách vlaků.

Tragická srážka dvou vlaků si v noci z pátku na sobotu vyžádala v Chorvatsku nejméně tři lidské životy. Dalších 11 pasažérů bylo zraněno a převezeno do nemocnic v okolí města Novska. V osobním vlaku, který narazil do stojícího nákladního vlaku, cestovalo 13 pasažérů. Podle webu 24sata.hr byl v druhé soupravě pouze strojvedoucí. Spekuluje se však, že v něm cestovala i skupina Íránců.

Zásah komplikovaly hasičům nepříznivé podmínky. "Špatný terén hodně ztěžoval přístup, hodně pršelo, je tam vysoká tráva a vysoké kapradí," řekl velitel hasičů. Podle agentury AP News na místo nehody dorazil i chorvatský premiér Andrej Plenković a ministr zdravotnictví Vili Beroš.

Související obsah

"Nehoda se stala před cílovou destinací. Prozatím nemáme kompletní informace a je tam tma. Existuje možnost, že obětí bude více," prohlásil po nehodě chorvatský premiér. Jednou z obětí byl údajně i zkušený strojvedoucí, kterému zbývala jen krátká doba do důchodu.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz