Domácí

Přes 200 psů na jednom místě. U Plzně proběhla výstava královniných oblíbenců

Ke královně Alžbětě II. neodmyslitelně patří psí plemeno Welsh Corgi. Svého prvního psa této rasy dostala už v sedmi letech a během života jich měla více než 30. Výstavu tohoto plemene v sobotu lidé mohli vidět na zámku Kozel nedaleko Plzně.

Welsh Corgi – pes, který se proslavil hlavně díky královně Alžbětě II. "Královna je dostala jako dítě. Zamilovala se do nich, chovala je celý život a měla je velice ráda," uvedla pořadatelka výstavy Ivana Síbrtová.

V současné době měla královna celkem čtyři psy. Dva z nich byli právě Welsh Corgi Pembroke, které jí daroval princ Andrew. "Welsh Corgi Pembroke je nejmenší pastevecké plemeno," vysvětlila Síbrtová.

Související obsah

​Mazlíčci Alžběty II. si dokonce zahráli spolu s Jamesem Bondem v klipu k olympijským hrám, které Velká Británie hostila v roce 2012. Výstavu tohoto královského plemena si pak v sobotu mohli lidé přijít prohlédnout na zámek Kozel. Celkem se soutěže zúčastnilo 220 psů, z toho 120 pembroků.

Do soutěže se přihlásil i osmiměsíční Richie, který umí různé psí kousky. Na výstavě se ukázal i šampion Clark, který byl na soutěži až v Anglii. "Vyhrál řadu výstav v České republice, vyhrál i klubovou výstavu před lety a byl i na Cruftové výstavě v Birminghamu ve Velké Británii před lety, kde byl mezi osmi nejlepšími," pochlubil se majitel psa Adam Zvonař.

Podle některých informací by měli královnini psi jít i v procesí za rakví. Poté si je vezme do péče princ Andrew a princezna Anna.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz