Zajímavosti

Zakopali válečnou sekeru? Řeč těla mluví jasně! Expertka o nečekaném setkání

William a Kate se v sobotu ve Windsoru poprvé objevili na veřejnosti jako princ a princezna z Walesu. Překvapivě se k páru připojili i princ Harry s manželkou Meghan. Fanoušci a novináři tak ihned začali spekulovat, že mezi bratry došlo k zakopání válečné sekery. Podle odbornice na řeč těla bylo vystoupení čtveřice působivé, při komunikaci členů královské rodiny však postrádala jakýkoliv projev náklonnosti.

Ačkoliv se v sobotu zdálo, že princové William a Harry na chvíli zapomněli na veškeré své sváry a dokázali se z úcty k zesnulé královně spojit, zřejmě bude potřeba ještě hodně času, než se vztahy obou bratrů a jejich manželek napraví. Podle odbornice na řeč těla Judi Jamesové oba královské páry překvapily, když se před branami Windsoru objevily pospolu. Při setkání však postrádala "známky náklonnosti".

Šlo o vůbec první veřejné setkání "velké čtyřky" od oslav Dne Commonwealthu na začátku roku 2020. Fanoušci Williama, Kate, Harryho a Meghan přivítali potleskem. Znesvářené páry se však občas zdály být ve vzájemné společnosti nesvé, což naznačuje, že stále nejsou vztahy uvnitř královské rodiny úplně v pořádku. 

"Toto je fenomenální a nečekaná scéna, při které se projevuje jakási přirozená obezřetnost a neobratnost v řeči těla," cituje Daily Mail slova Jamesové, podle které mělo být záměrem tohoto setkání vzdát poctu milované královně a v některých ohledech i novému králi. Ten ve svém nedávném projevu udělal možná první krok, když mluvil o své lásce k Harrymu a Meghan.

Související obsah

​"Všichni čtyři se seřadili, aby naznačili nějakou formu jednoty. Je to však William s nafouknutým hrudníkem a sebevědomím, který vypadá jako vůdce a podněcovatel. U Harryho se objevují náznaky úzkosti, když se dotýká oblečení. Zdá se, že Meghan je mu po ruce, aby nabídla útěchu, podporu a povzbuzení," zhodnotila expertka na řeč těla.

Když páry dočasně odložily stranou sváry vyvolané odchodem Sussexů a spolu procházely branami hradu Windsor, zdálo se, že si od sebe udržují mírný odstup. William s Kate kráčeli o něco víc vepředu. Expertka si také všimla, že princezna se chvílemi od skupinky mírně odtahovala. "Kate vypadá trochu vzdáleně, i když je blízko Williamovi, páry se mírně rozcházejí," řekla Jamesová.

​Když došli k bráně, všichni čtyři se zastavili, aby se podívali na některé květinové pocty. Harry a Meghan zůstali velmi blízko u sebe a často se drželi za ruce. "Když se manželé chytí za ruce, Harryho prsty směřují dolů, zatímco Meghaniny jsou stočeny kolem jeho dlaně a palcem mu jemně hladí ruku. Dotýká se ho i na zádech. Jsou chvíle, kdy je to ona, kdo vyhledává komunikaci s Williamem a Kate," upozornila.

Páry se držely dál od sebe. Několikrát se členové královské rodiny úplně rozdělili, aby jednotlivě pozdravili fanoušky a promluvili s nimi. Kdyby měla Jamesová popsat celkový dojem ze schůzky, řekla by: "Nejsou zde žádné známky uvolněné atmosféry, nebo dokonce náklonnosti, ale skutečnost, že se spolu stýkají a znovu komunikují, je sama o sobě působivá," uvedla. "Je to dospělý přístup od nového prince z Walesu a mohlo by to prolomit hodně ledů," zakončila.

Královská čtyřka se nečekaně objevila opět pospolu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz