Domácí

Elektrokoloběžka vzplála už při druhém nabíjení. Podobných případů přibývá

Při druhém nabíjení vzplála majiteli v Pardubicích elektrokoloběžka. Může děkovat sousedům, že mu neshořela celá garáž. Hasiči radí, jak rozpoznat varovné signály a co dělat.

Majitel vozítko nabíjel a najednou se z něj začalo kouřit. Podnájemníci v sousedním domě naštěstí byli doma, a když ucítili zápach, muže varovali. Ten sice jiskřící koloběžku vytáhl ven, ale už ji nedokázal uhasit.

To se podařilo až hasičům, kteří na stroj namířili silný proud vody. A nakonec stroj umístili do sudu s vodou. Plameny přitom už olizovaly zářivku v garáži, která se začala tavit. Škoda je sice několik desítek tisíc korun, ale garáž za milion naštěstí stojí.

Není to ojedinělý případ. Před měsícem hořela elektrokoloběžka v Dobrušce a hasičům předvedla velkolepou ohnivou show. Vzplála krátce předtím, než si ji vyzvedla přepravní firma, která ji měla odvézt do servisu.

Související obsah

​Ani opatrnost nemusí předejít problémům. Přesvědčil se o tom i majitel elektrostroje z Chrudimi, který dal v noci nabíjet baterii jako obvykle do vany. Pod ni dal ještě kovový plech. Po pětihodinovém nabíjení odpojil nabíječku ze sítě a za dvě minuty nastaly problémy. Obydlí zaplnil černý dým. Muž byl naštěstí doma, a tak se plameny nedostaly z koupelny.

Než taková baterie začne hořet, obvykle nejdřív nabývá na objemu a začne se z ní kouřit. Podle hasičů je nejlepší ji rychle odpojit a hodit do vody.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz